אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברברה בוש הלכה לעולמה בגיל 92 צילום: שאטרסטוק

ברברה בוש הלכה לעולמה בגיל 92

בוש היתה הגברת הראשונה של ארה"ב בין השנים 1989-1993. "אני לא מתערבת בתפקיד שלו והוא לא מתערב במשק הבית", היא אמרה על בעלה נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש. "היא תיזכר בזכות מסירותה למשפחה ולמולדת", ספד לה הנשיא טראמפ

18.04.2018, 09:29 | שירות כלכליסט

הגברת הראשונה לשעבר של ארה"ב, ברברה בוש, והיחידה שראתה גם את בנה וגם את בעלה מושבעים לתפקיד נשיא ארה"ב, הלכה לעולמה אתמול בגיל 92. היא הייתה אשתו של הנשיא ה-41, ג'ורג' הרברט ווקר בוש, ואמו של הנשיא ה-43, ג'ורג' ווקר בוש.

משפחת בוש אמרה ביום ראשון שהיא סבלה מבריאות רופפת, והחליטה לא לקבל טיפול רפואי נוסף. על פי דיווחים שונים במדיה, היא סבלה ממחלת ריאה חסימתית כרונית ובעיות בספיקת הלב בשנים האחרונות.

בוש הייתה הגברת הראשונה בין השנים 1989-1993, ובנה שזכה בבחירות השנויות במחלוקת ב-2000 היה נשיא בין 2001 ו-2009. היא הייתה ידועה כאשה עצמאית וחדת לשון. בתור הגברת הראשונה היא קידמה אוריינות אבל אמרה לא אחת שיותר חשוב לה לנהל את משק הבית מאשר לעזור לבעלה לנהל את המדינה, והדפה טענות שהיא חפצה בהשפעה על הנשיא כפי שיוחס לקודמותיה - ננסי רייגן אשתו של הנשיא רונלד רייגן, ואשתו של ג'ימי קרטר - רוזלין.

ברברה בוש בבית הלבן ב-1989, צילום: שאטרסטוק ברברה בוש בבית הלבן ב-1989 | צילום: שאטרסטוק ברברה בוש בבית הלבן ב-1989, צילום: שאטרסטוק

"אני לא מתערבת בתפקיד שלו והוא לא מתערב במשק הבית", היא אמרה פעם. בין מספידיה נמנו הנשיא הנוכחי דונלד טראמפ והנשיאים לשעבר ברק אובמה וביל קלינטון. "היא תיזכר בזכות מסירותה החזקה למשפחה ולמולדת, שאת שתיהן היא שירתה היטב", כך נאמר בהצהרה מטעם דונלד ומלניה טראמפ, בה צוינה גם עבודתה של בוש לקידום אוריינות 'כערך משפחתי בסיסי'".

קלינטון, שניצח את בעלה בבחירות 92', אמר עליה שהייתה "אסרטיבית ותקיפה בתמיכתה במשפחתה וחבריה, ארצה ומטרותיה. היא הראתה לנו איך נראים חיים כנים, תוססים ומלאים".

ברק ומישל אובמה פרסמו הצהרה שבה נאמר כי בוש הייתה "דוגמא לצניעות והגינות שמשקפת את המיטב שברוח האמריקאית"/

חוץ מבוש, האשה היחידה שהייתה גם אשתו של נשיא אמריקאי וגם אמו של נשיא היא אביגייל אדמס, הגברת הראשונה בין השנים 1797 ו-1801. היא נודעה כבעלת השפעה רבה על בעלה - נשיא ארה"ב השני ג'ון אדמס, אך הלכה לעולמה לפני שבנה – ג'ון קווינסי אדמס, נבחר לנשיא ב-1824.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות