אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טבע קאר שולץ השתתף בטקס זיכרון לנופלים צילום: עודד אנטמן

מנכ"ל טבע קאר שולץ השתתף בטקס זיכרון לנופלים

שולץ הגיע לטקס יהדות התפוצות של פרויקט 'מסע' בלטרון, בהשתתפות כ-7,000 איש מקהילות ברחבי העולם ומשפחות שכולות. האירוע נערך במעמד שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט ויו"ר הסוכנות נתן שרנסקי

18.04.2018, 11:06 | שירות כלכליסט

טקס יום הזיכרון של פרויקט 'מסע' נערך אתמול בערב בלטרון והשתתפו בו 7,000 איש מקהילות יהודיות ברחבי העולם. בין הבאים לטקס היה גם מנכ"ל טבע, קאר שולץ, שהגיע בשנה שעברה מדנמרק לישראל לטובת התפקיד בחברת הפארמה.  

קראו עוד בכלכליסט

האירוע של נציגי יהדות התפוצות בלטרון הוא למעשה הטקס הרשמי היחיד שנערך בערב יום הזיכרון בשפה האנגלית. האירוע נערך בליווי תרגום לצרפתית, ספרדית ורוסית והועבר בשידור חי לעשרות נקודות שידור ברחבי העולם, בבתי ספר ובקהילות היהודיות.

הטקס התקיים במעמד המשפחות השכולות כרמלי, שמידוב ופרץ, שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט, יו"ר הסוכנות וחתן פרס ישראל נתן שרנסקי, מנכ"לית 'מסע' לירן אבישר בן- חורין, ולצידם ראשי קהילות יהודיות מרחבי העולם.  

מנכ"ל טבע קאר שולץ בטקס יום הזיכרון בלטרון , צילום: עודד אנטמן מנכ"ל טבע קאר שולץ בטקס יום הזיכרון בלטרון | צילום: עודד אנטמן מנכ"ל טבע קאר שולץ בטקס יום הזיכרון בלטרון , צילום: עודד אנטמן

"רק לפני כמה שבועות איראן שלחה לעברנו כלי טיס חמוש. התמנון האיראני מנסה ללפות אותנו ולשבור את רוחנו. אך ישראל חזקה מחורשי רעתנו. מכאן אני אומר למנהיגי איראן, סוריה, חמאס וחיזבאללה: אל תנסו אותנו! יחד, אנחנו יכולים להתגבר על כל אתגר", אמר השר בנט בנאומו בטקס. "משפחות כרמל, שמידוב ופרץ נמצאים כאן הערב. יחד עם אלפי משפחות אחרות, הם איבדו את היקר מכל בהגנה על ישראל. זהו מאבק מתמשך, עקוב מדם, אך לא מאבק שאנו חפצים בו. במותם, שון וחבריו ציוו לרבים את החיים", אמר עוד בנט.

אבישר בן- חורין הוסיפה כי "הטקס שאנו מקיימים מאפשר לצעירי התפוצות להיות שותפי אמת במעמד שהוא בעל משקל אדיר בחייה של החברה הישראלית. הטקס במתכונתו הייחודית הפך במרוצת השנים למעמד זיכרון מרגש שבו יהודי התפוצות מרכינים ראש יחד עם כל עם ישראל לזכר הנופלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות