אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דקסיה לבנק ירושלים: הצעתכם למיזוג אינה מפורטת מספיק צילום: יצחק כהן

דקסיה לבנק ירושלים: הצעתכם למיזוג אינה מפורטת מספיק

דירקטוריון דקסיה הגיב להצעה ומסר כי אינה כוללת מחיר ואופן תמורה - דבר שלא מאפשר לו לבחון אותה; בתוך כך מונתה יו"רית חדשה לבנק - לבנה שיפמן

18.04.2018, 18:15 | רעות שפיגלמן
בנק דקסיה הגיב אתמול (ג') לראשונה להצעה שקיבל בחודש שעבר מבנק ירושלים, לפיה יתמזג אל תוך האחרון. דירקטוריון דקסיה ציין בתשובתו כי ללא הגשתה של הצעה מלאה הכוללת מחיר, אופן התמורה (מזומן ו/או מניות) ותנאים נוספים, הוא לא יוכל כלל לבחון את ההצעה ואת כדאיות הכניסה למשא ומתן בעניין.

קראו עוד בכלכליסט

מדקסיה נמסר בין היתר: "פרטו את המבנה המשפטי של העסקה המוצעת על ידכם – האם מדובר בהצעת רכש או במיזוג, שכן לכל צורה של עסקה יש בעלי שיח אחרים (בעלי המניות או הדירקטוריון)".

בנק ירושלים הביע את רצונו להיכנס עם דקסיה למשא ומתן לבחינת רכישת מלוא הון המניות שלו ומיזוגו. זו לא הפעם הראשונה בה פונה בנק ירושלים בהצעה שכזו. בפעם הקודמת שעשה זאת, בסוף 2014, כללה ההצעה את ההיקף הכספי, את אופן התמורה ופירוט נרחב בנוגע לסינרגיה המוצעת בעסקה. אולם בהצעה הנוכחית הסתפקו בבנק ירושלים במכתב פנייה קצר מאוד שלא כלל את הפרטים החשובים של ההצעה.

בנק ירושלים הציע ב-2014 לרכוש 100% ממניות דקסיה תמורת מניות ומזומן – עבור 60% ממניות דקסיה מזומן של 326 מיליון שקל, ועבור השאר - בהנפקת מניות של בנק ירושלים. אז לא התלהבו בדקסיה מההצעה, וועדת הביקורת דחתה אותה תוך שהיא מציינת כי איננה משרתת את טובת בעלי המניות ולא תיצור סינרגיה. עוד נמסר כי היקף ההון של בנק ירושלים איננו מספק לצורך הרחבת הפעילות של הבנק הממוזג. בהתאם לדו"חות 2017, לבנק ירושלים הון עצמי של 837.3 מיליון שקל ולבנק דקסיה הון עצמי של 661.4 מיליון שקל.

בתחילת השבוע פנה מרכז השלטון המקומי, בעל עניין (6.5%) בדקסיה, אל הדירקטוריון תוך שהוא מבקש לשקול בכובד ראש את הצעת המיזוג: "לאחר בחינה מעמיקה ולימוד הגיע המרכז לכלל מסקנה אסטרטגית לפיה יש לפעול לחיזוק מעמדו של הבנק בשוק ולהגדלת בסיס ההון שלו". על המכתב חתום שלמה דולברג, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי.

יו"רית חדשה לדקסיה

דקסיה דיווח אתמול כי היו"רית החדשה של הבנק היא הדח"צית המכהנת לבנה שיפמן. מדובר באישה השנייה במספר במערכת הבנקאית שנושאת כיום בתפקיד זה לצד אירית איזקסון, היו"רית של הבנק הבינלאומי. שיפמן צפויה להחליף את קלוד פירה שהתפטר בעקבות פיזור מניות השליטה של דקסיה העולמית בחודש שעבר – מהלך שהפך את דקסיה לבנק ללא גרעין שליטה.

שיפמן כיום היא סמנכ"לית רגולציה ומנהלת קשרי לקוחות בבבית ההשקעות פרופאונד. בעבר שימשה כמנהלת קשרי לקוחות בכירה בסיטיבנק ובבנקאות הפרטית הבינלאומית של בנק לאומי. היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במשפטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות