אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועדת הבחירות הפסיק את תשדיר חגיגות העצמאות של מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

יו"ר ועדת הבחירות הפסיק את תשדיר חגיגות העצמאות של מירי רגב

השפט חנן מלצר הוציא צו מניעה שיחול החל ממחר נגד המשך שידור התשדיר, והפך את החלטת היועמ"ש שאין מדובר בתעמולת בחירות אסורה; קבע כי להבא יאושרו תשדירים בהשתתפות נבחרי ציבור רק כאשר הדבר יהיה חיוני ובהיעדר חלופה אחרת

18.04.2018, 23:13 | משה גורלי

יו"ר ועדת הבחירות, שופט בית המשפט העליון חנן מלצר, הוציא צו מניעה שיחול ממחר (ה') בבוקר נגד המשך שידור התשדיר שבו מזמינה שרת התרבות מירי רגב את הציבור לאירועי יום העצמאות ה-70. בכך הפך למעשה מלצר את חוות דעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שקבע כי לא מדובר בתעמולת בחירות אסורה.

קראו עוד בכלכליסט

מנדלבליט קבע חגיגות ה-70 אינן אירוע נקודתי של משרד התרבות, אלא אירוע ממלכתי של הממשלה כולה עבור כל אזרחי המדינה. מלצר דחה עמדה זו וקבע כי להבא יאושרו תשדירים בהשתתפות נבחרי ציבור רק כאשר הדבר יהיה חיוני ויקדם את האירוע כשלעצמו, כשאין חלופה סבירה אחרת ובאישור מראש של היועץ המשפטי לממשלה. גם אז, כך קבע, האישור יינתן לאירוע בודד, להעברת מסרים מצומצמים בלבד שיוגבלו בכמות ובזמן השידור, ויהיו ברדיו בלבד.

העותר רמי כהן טען כי התשדיר מהווה שימוש במשאבי ציבור תוך פרסום אישי של השרה, באופן שנוגד את החוק הנוגע לתעמולת בחירות, משרד התרבות טען כי התשדיר תואם את ההוראות שהעבירה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, למשרד האוצר לפני כשנה שמתיר "אירוע נקודתי שמקיים המשרד". לטענת המשרד, התשדיר עונה על הגדרה זו. מלצר כאמור דחה עמדה זו.

 

השופט חנן מלצר, צילום: אוהד צויגנברג   השופט חנן מלצר | צילום: אוהד צויגנברג השופט חנן מלצר, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות