אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישראלי ינון קרייז ימונה למנכ"ל יצרנית הצעצועים מאטל צילום: עמית שעל

הישראלי ינון קרייז ימונה למנכ"ל יצרנית הצעצועים מאטל

קרייז הצטרף לדירקטוריון החברה ב-2017 ובאחרונה מונה ליו"ר; בעבר שימש מנכ"ל של חברת ההפקות ההולנדית אנדמול ושל אולפני מייקר שנמכרו לוולט דיסני

19.04.2018, 23:43 | שירות כלכליסט

ינון קרייז ימונה לתפקיד מנכ"ל יצרנית הצעצועים מאטל. הוא יחליף את מרגרט גאורגידיס שנכנסה לתפקידה במרץ 2017.

קרייז, ישראלי המתגורר בארה"ב, שימש כדירקטור בחברה, המייצרת בין השאר את בובות בארבי, מאז 2017; לפני כחודשיים הודיעה מאטל על מינויו של קרייז ליו"ר - והאישור הסופי לכך היה אמור להתקבל באסיפת בעלי המניות ב-17 במאי.

קרייז החל את דרכו העסקית לאחר שסיים לימודי מינהל עסקים באוניברסיטת UCLA בקליפורניה, והשתלב בקבוצת סבן קפיטל גרופ בראשות המיליארדר חיים סבן. לימים הקים יחד עמו את חברת פוקס קידס אירופה, ושימש כמנכ"לה בשנים 1997 עד 2002. 

ב-2008 מונה קרייז ליו"ר ומנכ"ל אנדמול - חברת התוכן וההפקות ההולנדית שמחזיקה, בין היתר, בזכויות לתוכניות "האח הגדול", "אחד נגד מאה", "אל תפיל את המיליון" ועוד. ב-2011 עזב את החברה.

ב-2012 השקיע קרייז באולפני מייקר והצטרף לדירקטוריון החברה, וב-2013 מונה למנכ"ל. ב-2014 נמכרה החברה לוולט דיסני תמורת 500 מיליון דולר.

מנכ"לית מאטל היוצאת, גאורגידיס, לשעבר בכירה בגוגל, לא הצליחה להביא לעלייה במכירות החברה ולשיפור בתוצאותיה הכספיות, אף שהחליפה את חברי ההנהלה, הקפיאה את תשלומי הדיבידנד והודיעה על תוכנית לקיצוץ בהוצאות בהיקף של 650 מיליון דולר.

ינון קרייז, צילום: בלומברג ינון קרייז | צילום: בלומברג ינון קרייז, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות