אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סורוס עוזב את הונגריה, מעביר פעילות הקרן לברלין צילום: בלומברג

דיווח: סורוס עוזב את הונגריה, מעביר פעילות הקרן לברלין

ברקע, חקיקה שיזם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן נגד ארגונים לא ממשלתיים, שאותה כינה "לעצור את סורוס"

20.04.2018, 09:02 | שירות כלכליסט

קרן אופן ססייטי פאונדיישנס (Open Society Foundations) של ג'ורג' סורוס תסגור את משרדיה בבודפשט ותעביר את פעילות מזרח אירופה לברלין. כך מדווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אוֹרְבָּן, האשים את סורוס, שבעצמו ממוצא הונגרי, בשורה של מחדלים, ויזם חקיקה נגד ארגונים בלתי-ממשלתיים, שאותה כינה "לעצור את סורוס". החוקים זוכים לביקורת בין-לאומית.

על פי אתר החדשות הונגרי 444.hu, משרדי אופן סוסייטי פאונדיישנס ייסגרו ב-31 באוגוסט ויועברו ראשית לווינה ולאחר מכן לברלין.

לא ניתן היה לקבל תגובה ממשרדי הקרן בבודפשט או בניו יורק.

ג ג'ורג' סורוס | צילום: איי אף פי ג

באוקטובר אשתקד פתחה ממשלת הונגריה חזית נגד המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס והפיצה בקרב אזרחיה שאלון שבו התבקשו לחוות דעתם על התנהלותו בסוגיית הפליטים באירופה - על כך דיווח "הפייננשל טיימס".

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן הפך את סורוס לשק החבטות שלו וחזר והאשימו בקשירת קשר להציף את הונגריה בפליטים. השאלון, סוג של משאל עם לא מחייב, הוצג בפני 8 מיליון אזרחי הונגריה. עותק של המסמך שהגיע לידי הפייננשל טיימס מונה שבע האשמות נגד סורוס ומציין כראיות הצהרות שהשמיע המשקיע בפני התקשורת הבינלאומיות, כולל הפייננשל טיימס. בין השאר הואשם סורוס, יליד הונגריה ניצול שואה, בקשירת קשר להציף את אירופה ביותר ממיליון פליטים בשנה. כן נטען שם כי הורה לנציבות האירופית להוציא לפועל את התוכנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
איך כל מי שבעד החלשים ונגד שחיתות, ישר הבבונים הופכים אותו לאוייב
סורוס בסך הכל תורם לקרנות שמנסות להגן על החלשים, נלחמות בשחיתות, ודואגות לזכויות אדם. אני לא אומר שתמיד הצדק עם החלשים... אבל בגדול מדובר בחלשים. בכל זאת, הלאומנים חוטפים עצבים כשמישהו בא ומגן על החלשים. זה פשוט לא להאמין. בארץ ביבי עוזר לכך בהסתות שלו, שרובן דרך אגב שקריות, אבל המצביעים שלו כל כך להוטים לשנוא משהו, שהם מוכנים לאכול כל שקר, העיקר שיספקו להם את תאוות השנאה. לא להאמין איך כל המשטרים הדיקטטוריים בהיסטוריה מתנהלים אותו דבר. רק שאצלנו זו דמוקרטיה. עלק... עד שביבי יהרוס גם אותה, ובקצב הזה הוא יצליח די מהר... התגובה שלי היא במימון הקרן החדשה.
רונן  |  21.04.18
5.
שנאתי את סורוס עד שקראתי עליו
אפשר להסכים איתו ואפשר שלא, ואני בטח שלא מסכים עם עמדותיו בנוגע לקבלת מהגרים או בערך כל דבר שיצא לו מהפה בקשר לישראלי. אבל הוא בטח ובטח שלא מפלצת, וחבל שהשיח הדמוקרטי התדרדר כל כך - עם שקרים והגזמות פרועות - בגלל שונאיו הרבים. את חלק משונאיו הוא הרוויח בצדק - הוא תורם מיליארדים לשמאל בכל העולם, וזה הופך אותו למטרה חשובה. אבל לזכותו יאמר שהוא גם תרם מיליארדים למלחמה בשחיתות, וחבל להונגרים שאיבדו את עזרתו בעניין.
-  |  21.04.18
לכל התגובות