אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאנס ארמסטרונג ישלם 5 מיליון דולר ליישוב תביעת הונאה נגדו צילום: Getty

לאנס ארמסטרונג ישלם 5 מיליון דולר ליישוב תביעת הונאה נגדו

שירות הדואר האמריקאי שהיה נותן החסות של רוכב האופניים, הגיש את התביעה בגין שימוש בסמים אסורים שבגללו נשללו ממנו כל תאריו

20.04.2018, 11:20 | שירות כלכליסט

לאנס ארמסטרונג, רוכב האופניים לשעבר שאיבד את כל תאריו בשל שימוש בסמים אסורים, הגיע לפשרה בתביעת הונאה שהגישה נגדו חברת הדואר האמריקאית, US Postal, שנתנה לו חסות בתקופתו כאלוף הטור-דה פראנס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסכם הפשרה שמסיים סאגה משפטית שנמשכה 5 שנים, ארמסטרונג יפצה את חברת הדואר ב-5 מיליון דולר, כ-5% מסכום התביעה המקורית שעמדה על 100 מיליון דולר. "לאנס שמח לשים את כל הסיפור הזה מאחוריו", נמסר מעורך דינו.

חברת הדואר טענה כי ארמסטרונג הפר את הסכם החסות עימה על ידי נטילת חומרים אסורים במשך שנים. לטענת התובעת, שמה הטוב ותדמיתה נפגעו בעקבות הודאתו של ארמסטרונג על כך שנטל חומרים אסורים לאורך הקריירה.

חברת הדואר הממשלתית הצליחה להוכיח כי ארמסטרונג הפר את הסכם החסות עמה והונה אותה אבל לא הצליחה לכמת את הנזק שנגרם לה עקב הודאתו ב-2012.

הסכם החסות היה בשווי 32 מיליון דולר ולפי עורכי דינו של ארמסטרונג החברה החזירה את הכסף במלואו בעקבות ההסכם שהתחיל לקראת זכייתו הראשונה בטור דה פראנס.

העד המרכזי בתביעה היה פלויד לנדיס, חבר קבוצה לשעבר של ארמסטרונג, שיקבל 1.65 מיליון דולר מארמסטרונג כפיצויים וכיסוי עלויות. לנדיס יקבל כ-1.1 מיליון דולר נוספים מהסכם הפשרה עם חברת הדואר.

 
לאנס ארמסטרונג, צילום: Getty לאנס ארמסטרונג | צילום: Getty לאנס ארמסטרונג, צילום: Getty

"אף אחד לא מעל לחוק. ההסדר ממחיש שאלו שמרמים את הממשלה ייאלצו לשלם את המחיר", אמר צ'אד רידלר, סגן התובע הכללי בפועל בחטיבה האזרחית של משרד המשפטים. בהודעה רשמית אמר פיטרס כי "לאנס שמח לסיים עם העניין". בראיון טלפוני אמר פיטרס לרויטרס כי הוא מאמין ששירות הדואר הבין שלא יוכל להוכיח כי נגרמו לו נזקים בידי ארמסטרונג ואמר כי ההסדר נעשה טרם המשפט שהיה אמור להתקיים ב-7 במאי.

ארמסטרונג בן ה-46 מתגורר כעת באוסטין, טקסס. במהלך הקריירה הספורטיבית שלו קבע שיא של זכיות במרוץ הגדול ביותר ברכיבה מקצועית, הטור דה פראנס, שבו ניצח 7 פעמים. שישה ממרוצים אלו רכב תחת חסות שירות הדואר האמריקאי.

רוצה להקדיש זמן למשפחה

אולם ארמסטרונג איבד את כל תאריו והורחק לצמיתות מענף הרכיבה ב-2012, בידי הסוכנות למניעת שימוש בסמים בספורט, לאחר שהואשם בפיתוח אחת מתרמיות הסמים המתוחכמות בתולדות הספורט המקצועני. בראיון טלוויזיה לאופרה ווינפרי מ-2013, הודה ארמסטרונג כי הוא אכן רימה.

"אני מחכה בכיליון עיניים להקדיש את זמני לדברים אחרים - חמשת ילדי, אשתי, הפודקסט שלי, כמה פרויקטים מלהיבים של כתיבה וסרטים, עבודתי כניצול סרטן והתשוקה שלי לספורט ולתחרות", אמר ארמסטרונג בהודעה שאותה מסר חברו פיטרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות