אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בימ"ש בריטי חייב אוליגרך רוסי למסור לגרושתו יאכטה בשווי 500 מיליון דולר צילום: ויקימדיה

בימ"ש בריטי חייב אוליגרך רוסי למסור לגרושתו יאכטה בשווי 500 מיליון דולר

היאכטה של פארקאד אחמדוב שאותה רכש מחברו רומן אברמוביץ', עוגנת בדובאי וכוללת מערכת הגנה מפני טילים, מיני-צוללת ובריכת שחייה באורך 20 מטר

20.04.2018, 11:38 | שירות כלכליסט

בית משפט בלונדון הורה לאוליגרך רוסי להעביר את הבעלות על הסופר-יאכטה, השווה 500 מיליון דולר, לאשתו. זאת במסגרת מלחמת הגירושין הגדולה ביותר בבריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

השופט צ'ארלס האדון-קייב בבית המשפט העליון קבע כי פארקאד אחמדוב (62) השתמש בתחבולות כדי להרחיק את היאכטה מידי מערכת המשפט באנגליה, על מנת לחמוק מתשלומים לאשתו, טטיאנה אחמדובה (41). בית המשפט מצא כי היאכטה, העוגנת עתה בדובאי, היא יאכטת השיוט השנייה בגודלה בעולם. היא כוללת מערכת הגנה מפני טילים, מיני-צוללת, ובריכת שחייה באורך 20 מטרים - הגדולה ביותר מבין יאכטות העולם.

אחמדוב, צילום: ויקימדיה אחמדוב | צילום: ויקימדיה אחמדוב, צילום: ויקימדיה

היאכטה של אחמדוב. עוגנת בדובאי, צילום: ויקימדיה היאכטה של אחמדוב. עוגנת בדובאי | צילום: ויקימדיה היאכטה של אחמדוב. עוגנת בדובאי, צילום: ויקימדיה

היאכטה, שאורכה 115 מטרים, נרכשה בידי אחמדוב ב-2014 מחברו רומן אברמוביץ, אוליגרך רוסי גם כן ובעליו של מועדון הכדורגל צ'לסי. ב-2014 מכר את היאכטה לחברה בפנמה. אולם לדברי השופט, היה ברור שמדובר בחברת קש ושהמכירה הייתה ניסיון להרחיק את הנכס מהישג ידה של אשתו.

ב-2016, הורה בית המשפט לאחמדוב לשלם לגרושתו 453 מיליון ליש"ט (644 מיליון דולר) בשל "תרומתה השווה לרווחתה של המשפחה". סכום זה הינו הגבוה ביותר שאי פעם נפסק בהסכם גירושין בבריטניה, ומדובר כ-41.5% מהונו של אחמדוב, המוערך ב-1.3 מיליארד דולר. אולם לטענת אשתו, הוא לא העביר לה את הכסף והיא הגישה בקשה לצו האוסר עליו להסתיר נכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות