אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חושף פרשת השוחד בשיכון ובינוי: "מאיימים על חיי" צילום: shutterstock

בלעדי לכלכליסט

חושף פרשת השוחד בשיכון ובינוי: "מאיימים על חיי"

שי סקף - עד מרכזי בפרשת השחיתות לכאורה - התלונן במשטרה כי ספג איומים לאחר שובו לארץ מקניה

22.04.2018, 07:56 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

שי סקף, מי שהיה איש כספים בסניף קניה של SBI, החברה־הנכדה של שיכון ובינוי, ומשמש כעד מרכזי בפרשה, התלונן במשטרה שקיבל איומים על חייו לאחר שובו לארץ. סקף, שחשף בתביעה אזרחית שהגיש לפני למעלה מחצי שנה נגד החברה ראיות לכאורה למנגנון התשלומים האסורים לפקידי ציבור במזרח אפריקה, וזאת כדי שהחברה תקבל הקלות בפרויקטים, טען בתביעה שקיבל איומים על חייו גם בעת ששהה בקניה.

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

בכתב התביעה שהגיש סקף, נאמר כי לאחר שסירב לשתף פעולה עם מנגנון השוחד לכאורה ולערוך התאמה בין ההוצאות במזומן לספרי החברה באמצעות חשבוניות פיקטיביות, הוא הותקף על ידי אלמונים בפתח בניין מגוריו בניירובי ומחשש לחייו נאלץ להימלט חזרה לישראל.

כאמור, כעת טוען סקף שהאיומים נמשכו גם לאחר חזרתו לישראל. לטענת סקף התקיפה בקניה הגיעה לאחר תקופה ארוכה שבה קיבל מיילים אנונימיים שנשאו את הכותרת "אזהרה" שכללו איומים מצדו של אדם בשם Jones Mwangi שטען גם כי גורמים בקניה מנסים לאסוף עליו מידע. סקף טען בתביעה שבחברה לא פעלו כנדרש להגן עליו, ואף סירבו להחליף את מכוניתו כפי שדרש כדי למנוע את זיהויו.

על פי כתב התביעה, בתחילת אוגוסט 2016 ניגשו אליו בפתח ביתו שני גברים מקומיים שקראו בשמו, ואחד מהם שלף אקדח וכיוון אותו לעברו. לדבריו השניים התנפלו עליו, והצמידו אותו לקיר. לדברי סקף, לאחר שעזבו השניים הוא נכנס לדירתו, נעל את הדלת, התמוטט על הרצפה ופרץ בבכי.

לאחר ששוחח עם משפחתו, הוא קיבל אישור ממנהל הסניף לעזוב את קניה ולשוב לישראל לצורך חופשה. כאמור, סקף טוען שגם לאחר ששב לישראל הוא ספג איומים נוספים על חייו, ועל כן הגיש תלונה למשטרת ישראל. זהות התוקפים, כמו הקשר של האיומים הנטענים לפרשה, לא ידוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות