אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל קנדה בוחנת הגשת הצעה מיידית לרכישת מידטאון וחלל תקשורת מיורוקום צילום: חן גלילי

בלעדי לכלכליסט

ישראל קנדה בוחנת הגשת הצעה מיידית לרכישת מידטאון וחלל תקשורת מיורוקום

ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה של החברה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר אמורה להיות מוגשת ליורוקום נדל"ן ולנושיה - קונסורציום מלווים בראשות בנק מזרחי-טפחות שלו חייבת יורוקום נדל"ן כ-250 מיליון שקל - עוד בטרם הדיון בפירוק החברה שאמור להתקיים בבוקר. הערכה: ישראל קנדה תציע 300 מיליון שקל

21.04.2018, 23:12 | גולן חזני

חברת ישראל קנדה צפויה להגיש עד לבוקר (יום א') הצעה לרכישת פרויקט מידטאון וחברת חלל תקשורת, כך נודע ל"כלכליסט". הערכה: ישראל קנדה תציע 300 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה אמורה להיות מוגשת ליורוקום נדל"ן ולנושיה - קונסורציום מלווים בראשות בנק מזרחי-טפחות, שלו חייבת יורוקום נדל"ן כ-250 מיליון שקל. תמורת החוב משועבדות מניות השליטה בחלל תקשורת (55%) וחלקה של יורוקום בפרויקט מידטאון במרכז תל אביב.

ההצעה של ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר התגבשה בימים האחרונים, לאחר שהחברה ששותפה עם יורוקום נדל"ן ועם אלקטרה בפרויקט מידטאון טענה כי יש לה זכות סירוב ראשונה לרכישת מניות יורוקום במידטאון, אולם העריכה אותן במחיר נמוך של 150 מיליון שקל, בעוד שיורוקום טענה כי שוויין הינו כ-200 מיליון שקל.

מימין: אסי טוכמאייר וברק רוזן, צילום: חן גלילי מימין: אסי טוכמאייר וברק רוזן | צילום: חן גלילי מימין: אסי טוכמאייר וברק רוזן, צילום: חן גלילי

נראה שישראל קנדה שפעילה בתחום הנדל"ן רואה בשווי של חלל תקשורת הזדמנות עסקית, למרות שמדובר בתחום שאינו בליבת עסקיה, ושמצריך מלבד תשלום של 160 מיליון שקל בעד המניות - גם הזרמה של כ-150 מיליון שקל לתוך החברה.

החברה מנהלת למעשה מירוץ נגד הזמן להגיש את ההצעה לפני הדיון בפירוק יורוקום שדורשים הנושים של יורוקום נדל"ן, ואשר אמור להתקיים בבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות