אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: LG לא עומדת בדרישות אפל לייצור מסכים עבור האייפון הבא צילום: רפי קאהאן

דיווח: LG לא עומדת בדרישות אפל לייצור מסכים עבור האייפון הבא

אפל, שנשענת כיום על מערכי הייצור של יריבתה סמסונג לבניית מסכי הטלפון, ניסתה לגייס את LG כדי לצמצם את התלות הזו. לדברי מקורות, LG לא מצליחה לעמוד במכסות הנדרשות, מה שעלול לגרום עיכובים עבור אפל ולייקר את הייצור

22.04.2018, 13:44 | יואב סטולר

ההתקשרות בין אפל וחטיבת המסכים של LG נמצאת בסכנה ממשית, כך סיפרו גורמים המקורבים לנושא לוול סטריט ג'ורנל. לדברי המקורות, תכננה אפל לבסס את ייצור מסכי האייפונים הבאים על מערכי LG - שלא עומדת בלוחות הזמנים שהוגדרו לה.

קראו עוד בכלכליסט

שיתוף הפעולה של אפל עם חטיבת המסכים של LG נועדה להעניק לה מרחב תמרון עסקי: כיום מתבססת החברה על מערכי הייצור של סמסונג, מתחרתה הגדולה בשוק המובייל, שבנתה את מסכי ה-OLED של האייפון X - אחד הרכיבים היקרים ביותר בטלפון.

מכשיר האייפון X, צילום: רפי קאהאן מכשיר האייפון X | צילום: רפי קאהאן מכשיר האייפון X, צילום: רפי קאהאן

ההתבססות על סמסונג יצרה תלות שאפל מעוניינת להחליש - תלות שמניבה לסמסונג הכנסות נאות: בשנה שעברה ייצרה החברה 50 מיליון מסכי אייפון 10, שהניבו לחטיבת המסכים שלה כחמישה מיליארד דולר. מקורות בתחום הייצור מסרו לאתר PhoneArena שבשנה הקרובה צפויה סמסונג לייצר בין 180 ל-200 מיליון מסכי OLED, מה שיכניס לה בין 20 ל-22 מיליארד דולר. עם זאת, בשל הקשיים במכירות האייפון X, קיצצה אפל את היקפי הייצור, מה שפגע בתחזיות ההכנסות של סמסונג.

אפל זקוקה לעוד ספקים עתירי יכולות, שכן הכנסות סמסונג מרחיבות בין השאר, את יכולות השיווק שלה - מה שמקשה על אפל לשכנע את הקהל לבחור באייפון X על פני הגלקסי S9, למשל. חטיבת המסכים של LG נחשבת לבעלת יכולות מתאימות ובקרת איכות מתקדמת, אך אם לא תוכל לעמוד במכסות שדורשת אפל, תצטרך האחרונה לחפש לה שותפות נוספות - מה שעלול לעכב את הייצור, לייקר אותו ולחשוף את המוצר לליקויי ייצור ותקלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות