אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני החברים חדשים במועצת בנק ישראל: פרופ' יפעת ביטון ורו"ח נעים נג'אר צילום: באדיבות דוברות בנק ישראל

שני החברים חדשים במועצת בנק ישראל: פרופ' יפעת ביטון ורו"ח נעים נג'אר

פרופ' ביטון, חוקרת בתחום משפט וחברה, שוויון וצדק חלוקתי, היא מבית הספר למשפטים של המסלול האקדמי - המכללה למנהל. רו"ח נג'אר הוא כלכלן ומנהל שותף במשרד רו"ח גרסט, שדה, קירזון נג'אר בחיפה

22.04.2018, 15:12 | אדריאן פילוט

פרופ' יפעת ביטון ורו"ח נעים נג'אר הם שני החברים החדשים במועצה המנהלית של בנק ישראל. ועדת האיתור לחברי הוועדה מוניטארית והמועצה המנהלית – שני הגופים שמנהלים את הבנק המרכזי - בראשותו של עו"ד יהושע למברגר, המליצה לממשלה על מינויים.

מהבנק נמסר כי החלטת הממשלה נכנסה לתוקף ב-19 באפריל 2018, המינויים הם לתקופת כהונה של 4 שנים. המועצה המנהלית משמשת כעין דירקטוריון לבנק ישראל בנושאים ניהוליים תקציבים, אך לא בנושאי מדיניות, והיא אחראית בין השאר לאישור תקציב בנק ישראל ולאישור הסכמי עבודה מול העובדים.

פרופ' יפעת ביטון, מבית הספר למשפטים של המסלול האקדמי - המכללה למנהל, בוגרת האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת ייל. היא חוקרת בתחום משפט וחברה, שוויון וצדק חלוקתי, ומאמריה בתחום פורסמו בארץ ובעולם.

פרופ פרופ' יפעת ביטון | צילום: באדיבות דוברות בנק ישראל פרופ

רו רו''ח נעים נג'אר | צילום: באדיבות דוברות בנק ישראל רו

ביטון משמשת גם כיו"ר "מרכז תמורה" הפועל לקידום שוויון לאוכלוסיות מוחלשות, היא ממקימות "מרכז נגה" לליווי משפטי לקרבנות עבירות אלימות ומין, ונמנית על נבחרת

הדירקטורים מטעם רשות החברות הממשלתיות, ושימשה כדירקטורית וכיו"ר ועדת הביקורת בחברה הממשלתית תעשיות נפט ואנרגיה. 

רו"ח נעים נג'אר הוא כלכלן ומנהל שותף במשרד רו"ח גרסט, שדה, קירזון נג'אר בחיפה. הוא צבר נסיון רב בעריכת ביקורות ברשויות מקומיות, בגופים ציבוריים, בחברות ממשלתיות, ובחברות פרטיות.

בנוסף, שימש בין השאר יו"ר דירקטוריון תאגיד המים והביוב האזורי אלעין ומילא תפקידים נוספים בגופים וארגונים ציבוריים. לנג'אר תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מהאוניברסיטה העברית ומוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה.

בסוף 2017 מונו שלושה חברים חדשים מקרב הציבור למועצה המנהלית: פרופ' יהושע (שוקי) שמר, יו"ר המועצה סגי איתן ופרופ' אפרים צדקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות