אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנייה ליועמ"ש: לבדוק את חוקיות המתנה של רגב לחברי מרכז הליכוד צילום: אלכס קולומויסקי

נחשף בכלכליסט

פנייה ליועמ"ש: לבדוק את חוקיות המתנה של רגב לחברי מרכז הליכוד

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" ששרת התרבות שלחה ל-3,700 חברי מרכז הליכוד מדבקת כיס אחורי לסמארטפון עם הקדשה ליום העצמאות - בניגוד למקובל וללא אישור. ח"כ מוסי רז, שפנה במקביל גם ליועמ"ש הכנסת וליועמ"שית משרד התרבות: "תרבות המתנות בליכוד חייבת להיכחד"

22.04.2018, 17:39 | שחר אילן

ח"כ מוסי רז (מרצ) פנה בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה, ליועמ"ש הכנסת וליועמ"שית משרד התרבות בדרישה לבדוק את חוקיות המתנה ששלחה שרת התרבות מירי רגב לחברי מרכז הליכוד.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי רגב שלחה ל-3,700 חברי מרכז הליכוד מדבקת כיס אחורי לסמארטפון שעליה הכתובת "מזכרת מחגיגות ה-70, שלך מירי רגב". רגב טענה שהדבר ייעשה מתקציב הקשר עם הבוחר. אבל לא נהוג לממן מתנות מתקציב זה, ובכל מקרה היא לא קיבלה אישור מראש כנדרש.

שרת התרבות מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי שרת התרבות מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי שרת התרבות מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי

רז כתב ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדנבליט כי "מהדברים המתוארים בכתבה עולה חשש לפגיעה בטוהר הבחירות ושל מתן טובות הנאה בקשר עם תעמולת בחירות". הוא מבקש לבדוק האם הענקת מתנות לחברי המרכז חוקית.

עוד שלח ליועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון בקשה לבדוק את חוקיות הליך הרכישה. הוא מציין ששימוש כזה בתקציב הקשר עם הבוחר מחייב אישור מראש של חשובת הכנסת, אך אישור כזה לא ניתן. במכתב ליועצת המשפטית של משרד התרבות, עו"ד הדס פרבר, הוא מבקש לבדוק האם הכסף הוצא מתקציב משרד התרבות ואם כן האם הדבר חוקי.

רז אמר ש"תרבות המתנות הנהוגה בליכוד חייבת להיכחד". לדבריו, "כללי המוסר והמנהל התקין מופרים באופן בוטה", ולפיכך חייבים לפתוח באופן מיידע בבדיקת המתנות שחילקה רגב לחברי המרכז.

ח"כ מוסי רז, צילום: מוטי קמחי ח"כ מוסי רז | צילום: מוטי קמחי ח"כ מוסי רז, צילום: מוטי קמחי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות