אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן מתמקדת בישראל: סוגרת הפעילות במצרים, הגדילה אחזקות בכריש ותנין צילום: יריב כץ

אנרג'יאן מתמקדת בישראל: סוגרת הפעילות במצרים, הגדילה אחזקות בכריש ותנין

מהדוחות הכספיים של חברת האנרגיה היוונית עולה כי היא הגדילה את חלקה בקידוחים בישראל מ-50% ל-70%; אנרג'יאן מסכמת את 2017 עם רווח נקי של 8.26 מיליון דולר, לעומת הפסד של 38.6 מיליון דולר אשתקד

23.04.2018, 14:45 | ליאור גוטמן
חברת האנרגיה היוונית אנרג'יאן פרסמה בסופ"ש האחרון את דו"חותיה הכספיים לסוף 2017. זו הפעם השניה שאנרג'יאן מפרסמת את הדו"חות הכספיים שלה, לאחר שגיוס החוב האחרון שלה - שבוצע בחודש שעבר בבורסת לונדון בהיקף 460 מיליון דולר - כבר חשף את הנתונים הכספיים שלה לעשרת החודשים הראשונים של 2017.

קראו עוד בכלכליסט

עיון בדיווחי אנרג'יאן מעלה שהחברה ממקדת מאמץ רב בפיתוח מאגרי הגז כריש ותנין. אנרג'יאן טוענת שהיא בדרך לסגור את הפעילות שהייתה לה במצרים, תוך הכרה בהפסדים שנרשמו שם בהיקף של כ-6.7 מיליון דולר. במקביל, אנרג'יאן העולמית הגדילה את חלקה בקידוחים בישראל (מאגרי כריש ותנין) מ-50% ל-70% על חשבון דילול קרן קרוגן, אחת המשקיעות המקוריות בחברה.

מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן | צילום: יריב כץ מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג

סך הכנסות החברה ממכירת נפט בשנה החולפת הסתכם בכ-57.7 מיליון דולר, עלייה של כ-45% ביחס לסך ההכנסות של החברה בשנת 2016 (כ-39.7 מיליון דולר). באנרג'יאן מייחסים את העלייה לזינוק במחירי הנפט, כמו גם לפתרון שורת בעיות הפקה שהם רשמו באתרים שונים.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-23.7 מיליון דולר, שיפור משמעותי לעומת הפסד תפעולי בהיקף של כ-50 מיליון דולר שנרשם בסוף שנת 2016. בשורה התחתונה אנרג'יאן סיימה את השנה החולפת ברווח נקי של כ-8.26 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד בהיקף של כ-38.6 מיליון דולר בסוף 2016.

אנרג'יאן מחזיקה במאגרי כריש ותנין, ההכרזה הרשמית על פיתוחם (FID) הגיעה בסוף מרץ, זאת לאחר השלמת גיוס חוב בלונדון לפיתוח מאגר תנין, וסגירה פיננסית מול ארבעה בנקים בהיקף של כ-1.3 מיליארד דולר לפיתוח מאגר כריש. כלל מכסת הגז הידועה שם כבר נמכרה כולה בחוזים ארוכי טווח לשוק המקומי, עם יצירת רף מחיר חדש וזול בעשרות אחוזים ממה שהיה מקובל בשוק עד היום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות