אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר ה-eSIM: כך פוגעת עסקנות אמריקאית בעתיד המובייל העולמי צילום: TecnoAndroid

משבר ה-eSIM: כך פוגעת עסקנות אמריקאית בעתיד המובייל העולמי

משרד המשפטים האמריקאי חוקר את ורייזון ו-AT&T בחשד לתיאום מהלכים להגבלת השימוש ב-eSIM בשיתוף ארגון תקינת הסלולר העולמי; כל עוד נמשכת החקירה, לא יתקדם פיתוח התקן, שיאפשר מעבר קל ומהיר של לקוחות בין ספקיות וייעול של מוצרי מחשוב לביש וסמארטפונים

23.04.2018, 17:11 | רפאל קאהאן

ספקיות הסלולר בארצות הברית חשודות בנקיטת צעדים לחיסול ה-eSIM - תקן כרטיסי SIM חדש, שיכול להקל על מעבר בין ספקית לספקית. התקן נשען על שבב שמובנה במכשירים, ולא על כרטיס שצריך לקבל מהספקית עצמה - וכבר אומץ בידי אפל, בשעון האפל ווטש שלה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הניו יורק טיימס, פתח משרד המשפטים האמריקאי בחקירה נגד ורייזון ו-AT&T ונגד ה-GSMA, ארגון שאחראי על תקינת הסלולר העולמית, בחשד שקיימו ביניהם תיאום באופן שמפר חוקי הגבלים עסקיים ופוגע בזכויות צרכנים. גורמים ב-GSMA מסרו שהתיאום נועד להבטיח שהצרכנים יסכימו למהלך של רכישת מכשיר שה-eSIM שלו נעול - הסבר משונה בהתחשב בכך שניתן לבצע נעילה שכזו גם ב-SIM רגיל. בעקבות החקירה, הוקפאה עבודת המטה לאישור התקן החדש בארגון - מה שצפוי לגרום נזק לתעשיית המובייל כולה.

שבב eSIM וכרטיסי SIM מסורתיים, צילום: TecnoAndroid שבב eSIM וכרטיסי SIM מסורתיים | צילום: TecnoAndroid שבב eSIM וכרטיסי SIM מסורתיים, צילום: TecnoAndroid

הפרשה לא פוגעת רק בצרכנים האמריקאים, אלא במשתמשים בכל העולם: עד שלא תסתיים החקירה, לא יושלם הליך הטמעת תקן ה-eSIM ב-GSMA, מה שיימנע ממכשירים שמבוססים עליו להגיע לשווקים חדשים. עבור יצרניות החומרה, אימוץ תקן eSIM הוא צורך אמיתי; אחת הבעיות שמגבילה את הפיתוח של תחום השעונים החכמים ומוצרי אינטרנט הדברים היא הצורך להתקין חריץ לכרטיס סים בתוך ההתקנים כדי לחבר אותם לרשת. התקנים שדורשים חיבור לסמארטפון או לנתב כדי להתחבר (כפי שהמצב מתבטא בשעונים החכמים כיום) מוגבלים הרבה יותר בפעולה שלהם. שימוש בסים וירטואלי יחסוך מקום רב בתוך המכשירים וינתק את התלות שלהם בחיבור חיצוני.

התוצאה הישירה של חיבור פנימי הוא ראשית זמן סוללה טוב בהרבה במוצרי מחשוב לביש, בזכות ביטול הצורך בהפעלת בלוטות' לחיבור בין שעונים חכמים וטלפונים. היתרון השני הוא כמובן ביכולת לפתח שירותים חדשים שמוטמעים ישירות בתוך המכשירים כמו שימוש בשעון חכם כתחליף למכשיר סלולר או חיבור לרשת של חיישנים זעירים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות