אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפתחה תערוכת הכרזות של "כלכליסט" לרגל 70 שנה לישראל

נפתחה תערוכת הכרזות של "כלכליסט" לרגל 70 שנה לישראל

זוכי פרס ישראל ובכירי המעצבים הגרפיים בתערוכת הכרזות של מוסף כלכליסט בקפה ביאליק בתל אביב

24.04.2018, 08:37 | שירות כלכליסט

תערוכת הכרזות של "כלכליסט" במלאות 70 שנה לישראל נפתחה בקפה ביאליק (רח' ביאליק 2) בתל אביב.

בתערוכה משתתפים המעצבים הגרפים המובילים בישראל, שיצרו עבודות חדשות עבור הפרויקט. בין המשתתפים חתני פרס ישראל דן ריזינגר וירום ורדימון, כלת פרס משרד התרבות אביגיל ריינר, הפרסומאי גדעון עמיחי, המעצבים יוסי למל ולהב הלוי וסטודיואים בולטים לעיצוב.

מימין: הכרזות של סטודיו רה־לבנט, יוסי למל, מיכל סודאי ונדב שטריימר, וירום ורדימון. מגוון נושאים במגוון סגנונות גרפיים מימין: הכרזות של סטודיו רה־לבנט, יוסי למל, מיכל סודאי ונדב שטריימר, וירום ורדימון. מגוון נושאים במגוון סגנונות גרפיים מימין: הכרזות של סטודיו רה־לבנט, יוסי למל, מיכל סודאי ונדב שטריימר, וירום ורדימון. מגוון נושאים במגוון סגנונות גרפיים

התערוכה היא פרויקט שיזם "מוסף כלכליסט" לרגל יום העצמאות, מתוך רצון לבחון מחדש את המדיה של כרזות, אמצעי תקשורת פופולרי ורב השפעה בשנים הראשונות של המדינה. המעצבים הגרפיים התבקשו ליצור כרזה חדשה, אשר מספקת נקודת מבט מקורית על הנושאים המרכזיים שמעסיקים את ישראל, ומתוך פרספקטיבה היסטורית. משתתפי הפרויקט בחרו לעסוק במגוון סוגיות – מפגיעה בנשים והיחס למזרחים ולרוסים, דרך השפעת רצח רבין והחיים תחת איום בטחוני מתמיד, ועד זכויות אדם, מצב השפה והתרבות העברית, היבטים של פילוג ואחדות, שורשים עמוקים ותחושת זמניות תמידית. הבחירה במעצבים המשתייכים לכמה דורות ומתאפיינים בסגנונות עבודה שונים מאוד זה מזה יצרה אוסף כרזות מגוון, שמציג לא רק מקבץ של נקודות מבט מרגשות ומעוררות מחשבה, אלא גם עושר סגנוני. התוצאה היא אמירות רבות עוצמה, שעושות שימוש חדש וחכם בשפה האמנותית שמאפשרות כרזות.

התערוכה תוצג בקפה ביאליק בשבועיים הקרובים. את הכרזות ניתן לראות גם בתערוכה הדיגיטלית באתר "כלכליסט":

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות