אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אמזון מפתחת רובוט ביתי מבוסס אלקסה

דיווח: אמזון מפתחת רובוט ביתי מבוסס אלקסה

עדיין לא ידוע באיזו תצורה ייבנה הרובוט ואילו משימות ימלא, אך הוא צפוי להתבסס על הסייענית החכמה של החברה. אמזון תתחיל לבחון אותו בהמשך השנה, לקראת השקה במהלך 2019

23.04.2018, 18:22 | יואב סטולר
אמזון מפתחת רובוט ביתי שיבוסס על הסייענית החכמה אלקסה - כך לפי דיווח של בלומברג. חטיבת החומרה של אמזון "לאב 126", שנחשבת לחוד החנית של החדשנות בחברה, שוקדת מזה מספר שנים על פיתוח הרובוט החדש תחת פרויקט סודי ביותר שזכה לכינוי "וסטה".

קראו עוד בכלכליסט

עדיין לא ידוע מה מתכננת אמזון עבור פרויקט הרובוטיקה שלה, אך יתכן ששמו מהווה רמז: וסטה היא אלת המשפחה והביתיות הרומית. לפי הערכות, הרובוט יסייע להטמעת אלקסה בחיי המשתמש ויאפשר לחברה להציג לו יותר הזדמנויות רכישה בשירותיה האחרים.

מנכ"ל אמזון ג מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, כשלצידו רובוט של חברת בוסטון דיינמיקס מנכ"ל אמזון ג

מקורות המקורבים לנושא מסרו לבלומברג שהחברה מתכננת להציב רובוטים ניסיוניים בבתי עובדיה כבר בסוף השנה, מה שיהווה פיילוט ללמידת הרגלי המשתמשים, התאמות טכניות ותיקוני באגים. לפי המקורות, ההשקה מתוכננת כבר בשנה הבאה. עדיין לא ברור באיזו תצורה יהיה הרובוט של אמזון: בשוק ישנם רובוטים ייעודיים לניקיון, להפגת בדידותם של קשישים ועוד - ועדיין לא ידוע באיזו נישה תבחר ענקית הטכנולוגיה האמריקאית. תחום הרובוטיקה הביתית טומן בחובו פוטנציאל לא מבוטל, שתלוי ביכולתם להבין את צורכי המשתמשים, לענות עליהם ולספק ערך מוסף שיצדיק רכישה.

אמזון ידעה כמה כשלונות בתחום החומרה, בראשם סמארטפון הפייר פון מ-2014, שלא צבר תאוצה בשווקים על אף שהיו לו יתרונות בתחום הממשק ותצוגה שמדמה אפקט תלת ממד. ואולם, החברה למדה מטעותה ומאז צברה ניסיון מוצלח בתחום המכשירים, עם רמקולי אקו שלה ששולטים בקטגוריית הרמקולים החכמים. בתגובה לדיווח בבלומברג, מסרה אמזון "לא מגיבה על שמועות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות