אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי משיבה אש ללוקסי: "המועמדות שלנו לדירקטוריון נבחרו משיקולי גיוון מגדרי" צילום: אוראל כהן

שיכון ובינוי משיבה אש ללוקסי: "המועמדות שלנו לדירקטוריון נבחרו משיקולי גיוון מגדרי"

לאחר שבעל המניות (6.8%) באיי.די.או גרופ, יעקב לוקסנבורג, האשים את חברת הייעוץ אנטרופי ואת בעלי השליטה בחברת הנדל"ן בקנוניה למינוי דח"צים מטעמם, הם מגיבים: "הוועדה הבלתי תלויה איתרה מועמדות בראיית החברה וטובת כלל בעלי המניות"

24.04.2018, 07:12 | אורן פרוינד

הקרב רווי היצרים בין יעקב (לוקסי) לוקסנבורג לשיכון ובינוי נמשך גם אתמול, בחילופי מכתבים חריפים לקראת אסיפת בעלי המניות ביום ראשון הקרוב. איי.די.או גרופ, חברת הנדל"ן מקבוצת שיכון ובינוי שזה ארבעה חודשים חסרים לה דח"צים בעקבות סכסוך בין בעלי המניות, תנסה לבחור במהלך האסיפה דח"צ נוסף. מתחילת השנה קיימה החברה שתי אסיפות, ובאחרונה מונה רק דח"צ אחד - דורון כהן.

קראו עוד בכלכליסט

אף צד לא קפץ על המניות

המאבק על הרכב הדח"צים הוא חלק מקרב גדול יותר שמנהל לוקסנבורג נגד בעלות השליטה באיי.די.או גרופ, שיכון ובינוי ומשפחת דיין (יחד עם קרן אפולו), בניסיונו למכור לאחד מהצדדים את מניותיו בחברה (6.8%) ולגרוף רווח מהיר. הצדדים אינם ממהרים לרכוש את מניותיו של לוקסנבורג, ולטענת בכירים בשיכון ובינוי הוא פועל בכל דרך אפשרית כדי להפריע לניהול העסקי השוטף ולגרום לזה לקרות. על הדרך הוא יורה חצים מאשימים גם לעבר חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי.

מימין: יעקב לוקסנבורג ושרי אריסון, צילום: אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ושרי אריסון | צילום: אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ושרי אריסון, צילום: אוראל כהן

נראה כי באנטרופי לא התרשמו מאיומיו של לוקסנבורג ובחרו להמשיך ולתמוך במועמדים שהציע דירקטוריון איי.די.או, שבחר בהם באמצעות ועדה בלתי תלויה שהוא מינה בראשות דוד ברוך ונחמה רונן. לפי חוות דעת שפורסמה אתמול והגיעה ל"כלכליסט", כותבת אנטרופי: "באסיפה זו נמליץ לתמוך בשלוש המועמדות שהציעה הוועדה הבלתי תלויה (מיכל גור, טל מיש־ורד וריקי גרנות - א"פ), וזאת מאחר שלהתרשמותנו, ועדה זו ניהלה תהליך סדור, מקצועי ובלתי תלוי לאיתור המועמדים, וזאת בראיית החברה וטובת כלל בעלי המניות".

באשר לביקורת שהשמיע לוקסנבורג בדבר ניגוד העניינים המובנה של אנטרופי ציינו בחרה כי "על מנת למנוע חשש לניגוד עניינים, ברצוננו להביא לידיעתכם כי חברת איי.די.או היא לקוח של קבוצת אנטרופי. יובהר כי אין בכך כדי להשפיע בכל צורה על שיקולינו המקצועיים, במסגרת נושאי חוות הדעת, והגילוי מובא למטרת שקיפות בלבד".

עוד הם ציינו כי מה שעמד לנגד עיני הוועדה הבלתי תלויה היה השיקול המגדרי - לא השיקול של מי מייצג את מי. "במסגרת עבודתה שמה הוועדה דגש על הפן המגדרי של הרכב הדירקטוריון, וקבעה במסגרת זו קריטריון נוסף ולפיו המלצתה תכלול מועמדות נשים בלבד", כתבו באנטרופי.

בחירה מגדרית בדח"ציות

גם דירקטוריון איי.די.או, שמרבית חבריו מכהנים מטעם שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון, מיהר להתגונן בפני האשמותיו של לוקסנבורג לגבי ניגוד העניינים של אנטרופי. חבריו הדגישו כי המועמדים שנבחרו אינם קשורים לשיכון ובינוי, בניגוד למועמדים של לוקסנבורג, שבינו לבינם קיים קשר מובהק.

"הטענות המופרכות בעניינה של אנטרופי מוטב שלא היו מועלות, ויש להצר על כך שלפידות (החברה שבאמצעותה מחזיק לוקסנבורג במניות איי.די.או גרופ - א"פ) לא השכילה להבין (או שמא הבינה, אך סילפה), את ההליך שננקט", כתב דירקטוריון איי.די.או והוסיף כי "בשום מקרה זהות המועמדים שהונחו לפתח הוועדה הבלתי תלויה לא הוצעה בידי שיכון ובינוי".

לטענת לפידות בעניין הזהות המגדרית של המועמדות כתב הדירקטוריון: "הוועדה בחרה אותן, בין היתר, על בסיס המלצותיה של אנטרופי, ובשים לב להערתה בדבר היעדר גיוון מגדרי בדירקטוריון. יש להצטער על כך שלפידות מנסה לגרור את החברה לזירת ההתגוששות בינה לבין בעלי המניות האחרים בחברה - שלא בטובתה של החברה".

יעקב לוקסנבורג ובעלת השליטה בשיכון ובינוי שרי אריסון
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות