אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לישראל קנדה: רמת השרון דחתה תוכנית ענק שלה בפעם השנייה תוך שנה צילום: חן גלילי

מכה לישראל קנדה: רמת השרון דחתה תוכנית ענק שלה בפעם השנייה תוך שנה

הוועדה המקומית דחתה תוכנית לבניית אלף דירות בשכונת מורשה. זאת לאור חוות דעת שמצאה בה כשלים רבים ובינוי צפוף מהמקובל. התוכנית הקודמת כללה 2,000 דירות

23.04.2018, 20:48 | אמיתי גזית

בפעם השנייה בעשרה חודשים דחתה הוועדה המקומית של רמת השרון פרויקט ענק שמקדמת שותפות שמובילה חברת ישראל קנדה של ברק רוזן ואסי טוכמיאר.

התוכנית שדחתה אתמול (א') הוועדה המקומית, מבקשת לשלש את כלל השטחים שמותר לבנות על מגרש בן 72 דונם בשכונת מורשה שבו שוכן מבנה ששימש את חברת אלקו, מ-126 אלף מ"ר ל-378 אלף מ"ר. בנוסף, בתוכנית התקפה כיום ניתן לבנות מבנים ביעוד מסחר, תעשייה ותעסוקה, ואילו השותפות ביקשה להוסיף 1,097 דירות בצפיפות של 50 יחידות לדונם, ובגובה של כ-23 קומות. מרבית חברי הוועדה המקומית הצביעו נגד התוכנית לאור חוות דעת של מחלקת ההנדסה של העיר שמצא בה כשלים רבים, בעיקר בינוי צפוף בהרבה מהמקובל בסביבה, היעדר פתרונות תחבורה, וחוסר בשטחי ציבור. בנוסף צוין לא נמצאה כל הצדקה להוסיף לקרקע בייעוד מסחר ותעסוקה, גם ייועד למגורים.

קראו עוד בכלכליסט

רמת השרון, צילום: עמית שעל רמת השרון | צילום: עמית שעל רמת השרון, צילום: עמית שעל

הדיון בוועדה המקומית אינו סוף פסוק מבחינת השותפות, משום שהתוכנית מקודמת בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז. במסגרת הליכי אישור התוכנית, הוועדה המקומית נדרש להציג את עמדתה ולכן התקיים הדיון ביום ראשון. עם זאת, ההערכות הן כי הוועדה המחוזית לא תאשר תוכנית שאינה מקובלת על העיר.

ביוני 2017 הוגשה בפעם הראשונה התוכנית, אזה היא כללה בנייה של 2,000 דירות למגורים, וכאמור נדחתה גם אז.

עו"ד עידן למדן חבר מועצת העיר שנכח בדיון מסביר כי "בשטח יש תוכנית שקיבלה תוקף רק לפני עשור והיא נועדה לאזן בין שטחי המגורים בעיר לשטחי המיועדים למסחר ותעסוקה. יזם צריך להסביר מהם הטיעונים המיוחדים לחרוג מהדבר הזה. לא שכנעו אותי שיש צורך אמיתי בכך. תוכנית בסדר גודל כזה לא צריכה להיות מקודמת על ידי יזמים פרטיים אין להם את הראייה הכוללת של צרכי העיר, זה לא ראוי לא מכובד ולא הגיוני".

מחברת ישראל קנדה נמסר: "תוכנית רמת השרון הצעירה - תוכנית הדגל המקודמת על ידינו במתחם המצוי בטבורו של אזור המרכז היא תוכנית בסמכות הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ולא בסמכות הוועדה המקומית. התכנית מקודמת על ידי הוועדה המחוזית בשיתוף עם הצוותים המקצועיים של הוועדה המקומית רמת השרון, לרבות מהנדסת העיר ואדריכל העיר איתם סוכם מתווה התכנית ונפחי הבנייה. הוועדה המחוזית ביקשה ליידע ולעדכן את הוועדה המקומית בפרטי התוכנית המעודכנת. הדיון שנערך אמש הינו ברמת עדכון בלבד ואין לוועדה המקומית סמכות לדחות את התוכנית, אלא להתנגד לה בהליך התנגדויות שייערך לאחר הפקדה, זכות הניתנת לכל אזרח מהשורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ראש העיר השיק קמפיין בחירות על הגב שלהם
אני באת לא מבין.. אין דירות בעיר.. המחירים לא יורדים כי אין היצע.. וראש העיר תוקף אותם כאילו ביקשו לבנות דבר שפוגע בעיר. הרי יש שם תוכנית מאושרת למשרדים בהיקף אדיר ככה שעומס על התשתיות יהיה בכל מקרה.. העיקר שרטש העיר ינפנף בכותרת שדחתה בקשה.. פשוט עלבון לאינטיליגנציה
יובל  |  25.04.18
13.
עירייה של עשירים טיפשים
במקום שיבואו יזמים להוציא את המפעל המזהם יפתחו את כל הסביבה ידאגו למחלף וחיבור לכביש 4 ו 5 יבנו משרדים יביאו אוכלוסיה שתחזק את השכונה מערכת תחבורה ציבורית אז הם עוצרים את זה??? לכו הביתה חברי ועדה לבית היפה והיקר שלכם שנמצא במערב העיר המטופח והמושקע הפרוייקט הזה יעשה רק טוב לעיר ובפרט למורשה תאשרו אותו בהקדם ישר כח ישראל קנדה
איתן  |  25.04.18
לכל התגובות