אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרמית ני"ע במגדל: 33 חודשי מאסר לפעיל השוק יובל פלג צילום: עמית שעל

תרמית ני"ע במגדל: 33 חודשי מאסר לפעיל השוק יובל פלג

פלג היה שותפו של מנהל תיקי מניות במגדל לשעבר, גיא ממן, לביצוע תרמית ני"ע. במסגרתה גרפו השניים רווחים של כ-10 מיליון שקל על חשבון כספי החוסכים לפנסיה

24.04.2018, 10:29 | תומר גנון

תרמית ניירות ערך במגדל: שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, גזר היום (ג') עונש של 33 חודשי מאסר בפועל על פעיל שוק ההון יובל פלג, שהורשע בעבירות של מתן שוחד ותרמית בניירות ערך.

פלג היה שותפו של מנהל תיקי מניות במגדל לשעבר, גיא ממן, לביצוע תרמית ני"ע שבמסגרתה גרפו השניים רווחים אסורים של כ-10 מיליון שקל על חשבון כספי החוסכים לפנסיה במגדל. ממן הודה במסגרת הסדר טיעון בביצוע העבירות, והשופט כבוב גזר עליו 44 חודשי מאסר וקנס של חצי מיליון שקל.

בכתב האישום שבו הודה ממן, יוחסו לו עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

ממן, כך נקבע, פעל בצוותא עם פלג לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בין חשבונות מגדל, עליהם היה אחראי, לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג.

היקף הפעילות (הנפח הכספי של העסקאות) שביצעו השניים בין השנים 2008-2011 עמד על כ-500 מיליון שקלים. מתוך פעילות זאת היו לפחות 843 עסקאות מתואמות בהיקף של כ-96 מיליון שקלים. השניים צברו בחשבונות התרמית של פלג רווחים בהיקף של למעלה מ-10 שקלים, כאשר ממן משך מתוך סכום זה 2.4 מיליון שקלים, ושאר הסכום נשאר בחשבונות פלג.

יובל פלג בהכרעת הדין עם סנגורו איתן מעוז, צילום: עמית שעל יובל פלג בהכרעת הדין עם סנגורו איתן מעוז | צילום: עמית שעל יובל פלג בהכרעת הדין עם סנגורו איתן מעוז, צילום: עמית שעל

ממן ניצל את שליטתו ואת הידע שלו כסוחר מניות במגדל, והסתיר ממגדל את פעילותו התרמיתית ואת זיקתו לחשבונותיו של פלג. פלג, נטען בכתב האישום, העמיד את חשבונותיו לצורך ביצוע הפעילות, העניק את המימון לפעילות, והעביר לממן מחצית מהרווחים, כפי שסיכמו השניים מראש. מכשיר טלפון נייד נרכש במיוחד לצורך מתן ההנחיות לפלג והסתרת הפעילות ממגדל.

לצורך חלוקת הרווחים, כך הודה ממן, העניק לו פלג כרטיס אשראי השייך לחשבונו, באמצעותו נהג ממן למשוך עשרות אלפי שקלים בשנה. כמו כן העביר פלג לממן מזומנים, מימן לו חופשות משפחתיות, קנה לו כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם, ואף רכש לו ג'יפ חדש מרווחי הפעילות.

למרות שממן הודה בביצוע העבירות, פלג המיוצג על ידי עוה"ד איתן מעוז ודניאל עינב החליט להמשיך להיאבק על חפותו. פלג טען שקיבל טיפים מחבר, השקיע כסף ולא ידע מה תפקידו של ממן במגדל. "חשבתי שהוא גאון ותותח בשוק ההון, עילוי פיננסי ממש", טען.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות