אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתבכות המס של שטראוס ברומניה: תפקיד 13 מיליון שקל ותתייצב בבימ"ש צילום: עמית שעל

הסתבכות המס של שטראוס ברומניה: תפקיד 13 מיליון שקל ותתייצב בבימ"ש

חברת הבת שטראוס רומניה נדרשת לשלם מס בגובה מיליוני שקלים לשנים 2013-2009. המשך ההתדיינות בנושא תתקיים בביהמ"ש. רשות המס העבירה ממצאים לבחינה האם הם מהווים עבירה פלילית

24.04.2018, 11:08 | נורית קדוש

חברת שטראוס תפקיד 13.3 מיליון שקל ברומניה, בשל דרישת שלטונות המס המקומיים. בהמשך, יתקיים הליך בבית המשפט ברומניה, שכן רשות המסים הרומנית העבירה את ממצאיה לתובע הרומני שיבחן האם מדובר בעבירה פלילית.

החברה דיווחה כי חברת הבת שטראוס רומניה קיבלה שומות מס לשנים 2013-2009 המסתכמות בכ-12.5 מיליון שקל כולל ריביות וקנסות, וצפויה לקבל שומות מס נוספות בסך של כ-4 מיליון שקל, בין היתר בגין אי התרת הוצאות מסוימות.

בכוונת שטראוס רומניה להפקיד במהלך חודש מאי 2018 את סכום החבות הנובעת מהשומות, ובהתאם היא צפויה לקבל הנחה בגין ריבית וקנסות ובכך להקטין את החבות המצטברת בגין השומות לסך של 13.3 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כאמור, המשך הליך ההתדיינות בגין השומות הנ"ל על פי הדין ברומניה יתקיים בבית המשפט. במקביל להנפקת השומות, רשות המסים הרומנית העבירה ממצאים למשרד התובע הרומני לשם בחינה האם הממצאים הנ"ל עולים כדי עבירה פלילית. בחברה טוענים כי יועציה המשפטיים של שטראוס רומניה, ציינו כי ההפניה לבדיקת התובע הינה הליך סטנדרטי בו נוקטת רשות המסים הרומנית על מנת ליצור יתרון דיוני לרשויות המס.

מנכ"ל שטראוס גדי לסין , צילום: צביקה טישלר מנכ"ל שטראוס גדי לסין | צילום: צביקה טישלר מנכ"ל שטראוס גדי לסין , צילום: צביקה טישלר

בשטראוס רומניה חולקים על עמדותיה של רשות המסים וסבורים, בין היתר, בהסתמך על יועציה המקצועיים, כי קיימות לה טענות טובות כנגד עמדת רשות המסים הרומנית, ולפיכך בכוונתה להגיש ערעור על השומות לבית המשפט וכן להדוף את הטענות הפליליות, אם יועלו. להערכת הנהלת החברה ובהסתמך על יועציה המקצועיים, קיימות בספרי שטראוס רומניה הפרשות מספקות. לא צפויה השפעה מהותית על דו"חות הרווח וההפסד של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות