אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: דידי צ'ושינג תונפק השנה ב-70-80 מיליארד דולר צילום: בלומברג

דיווח: דידי צ'ושינג תונפק השנה ב-70-80 מיליארד דולר

החברה מנהלת בשבועות האחרונים מגעים עם בנקים, לקראת הנפקה בחציון השני של 2018. אם תושלם, צפויה ההנפקה להקדים את הנפקת אובר, מתחרתה הגדולה של דידי בתחום שיתוף הנסיעות

24.04.2018, 11:42 | עומר כביר
מפעילת שירות הזמנת הנסיעות סינית דידי צ'ושינג מתכננת לצאת כבר השנה להנפקת ענק, לפי שווי של בין 70 מיליארד ל-80 מיליארד דולר – כך מדווח הבוקר הוול סטריט ג'ורנל, על סמך מקורות בעלי ידע בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, בשבועות האחרונים מנהלת החברה דיונים עם בנקאים לגבי ההתכנות של הנפקה בחציון השני של 2018. מטרת ההנפקה, אומרים המקורות, היא להכין ארסנל חזק מספיק כדי להתמודד עם התחרות הגוברת בתחום מצד חברות מקומיות ובינלאומיות.

אפליקציית דידי צ אפליקציית דידי צ'ושינג | צילום: בלומברג אפליקציית דידי צ

הדיונים נמצאים עדיין בשלבים ראשוניים, ולא ברור אם ההנפקה אכן תצא לפועל השנה. דידי גם טרם בחרה את הבורסה שבה תתבצע ההנפקה. החברה סירבה להגיב לדיווח.

אם אכן תבצע דידי הנפקה בשנה הקרובה, היא תקדים בכך את יריבתה הגדולה ביותר, אובר, שלא צפויה להפוך לחברה ציבורית לפני 2019. דידי, שבין המשקיעות הבולטות בה נמנית אפל, כבר הנחיתה בעבר מכה מוחצת על אובר כשאלצה אותה למכור לה את פעילותה בסין. בסבב הגיוס האחרון שלה, ב-2017, הוערך שוויה של דידי ב-56 מיליארד דולר. מנגד, בעסקת רכישת המניות של סופטבנק הוערך שוויה של אובר ב-48 מיליארד דולר בלבד.

לדברי הוול סטריט ג'ורנל, דיד האיצה את המגעים להנפקה אפשרית בין השאר לאור תוכניות ההנפקה המואצות של אחת מיריבותיה בסין, מֵייטְווָאן-דְייֵנְפִּינְג. החברה, שהשיקה את שירות הזמנת הנסיעות שלה בשאנגחאי במרץ שעבר, צפויה להנפיק לפי שווי של 60 מיליארד דולר בבורסות בהונג קונג ובסין.

במקביל להנפקה בוחנת דידי דרכי גיוס הון אחרות, דוגמת הנפקת אגרות חוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות