אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: תשתית ראייתית להעמיד לדין את סגן ראש עיריית ראשל"צ לשעבר צילום: שאול גולן

המשטרה: תשתית ראייתית להעמיד לדין את סגן ראש עיריית ראשל"צ לשעבר

אריה כהן חשוד בעבירות מרמה בהיקף של מאות אלפי שקלים. לפי החשד, הוא היה מעורב בהוצאת כספים מהעירייה על ידי המצאת אירועים פיקטיביים ובקשת תשלום עליהם

24.04.2018, 12:23 | זוהר שחר לוי

המשטרה הודיעה היום (ג') כי סיימה את החקירה בעניינו של אריה כהן סגן ראש עיריית ראשון לציון לשעבר ומחזיק תיק החינוך החרדי ומצאה כי קיימת תשתית ראייתית להעמידו לדין בעבירות מרמה בהיקף של מאות אלפי שקלים.

החקירה החלה באפריל 2017, אז עיכבו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בכירים בעירייה ובעמותות דתיות בעיר בחשד לגניבת כספים מהעירייה. על פי החשד שעלה בחקירה, כהן ומעורבים נוספים, חברו יחד לשם הוצאת כספים במרמה מהעירייה על ידי "המצאת אירועים" שנערכו לכאורה בעיר על ידי העמותות ובקשת תשלום עבורם. זאת, מבלי שנערכו כלל או שהיקפן ועלותם "נופחו" מבחינת היקף התשלום.

במשטרה חושדים כי חברי עמותות הגישו לאגף התקציבים בעיריית ראשל"צ הזמנות וקבלות עבור אירועים שנערכו לכאורה על ידם, או לחילופין נערכו במתכונת מצומצמת אך דווחו כאירועים רבי משתתפים עם עלויות גבוהות מן הקיים, המסתכמות במאות אלפי שקלים לאורך השנים האחרונות, ובכלל זה אירועים עבור הציבור הדתי, דוגמת סדרת שיעורי דת במתנ"סים, הפקת אירועים כמו הכנסת ספר תורה, שמחת בית השואבה ועוד.

עיריית ראשון לציון, צילום: שאול גולן עיריית ראשון לציון | צילום: שאול גולן עיריית ראשון לציון, צילום: שאול גולן

במסגרת החקירה נחשד כהן, שכיהן בעבר כשסגן ראש העיר, כי בהיותו ראש האגף לתרבות חרדית בעיר, הוא אישר הזמנות להפקת אירועי תרבות והציג לעירייה חשבוניות בסכומים גבוהים מאלה שהוצאו בפועל. על פי החשד במשטרה שווי העבירה נאמד במאות אלפי שקלים.

משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינו של אריה כהן סגן ראש עיריית ראשון לציון (לשעבר) ומחזיק תיק החינוך החרדי ואחרים בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות וכן עבירות נוספות. במסגרת החקירה, נחקרו עשרות מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות אריה כהן.

עם סיום החקירה, הודיעה המשטרה כי היא סבורה שנתגבשה תשתית ראייתית לכאורה נגד אריה כהן, נגד חבר מועצת העיר מאיר עקיבא וכנגד מספר מעורבים נוספים לביסוס החשד למעורבות בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור ורישום כוזב במסמכי תאגיד. תיק החקירה הועבר לפרקליטות, שם יחליטו אם להעמיד את המעורבים לדין.

מהמשטרה נמסר כי היא "תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לפגיעה בטוהר המידות הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות