אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תתחיל לסמן מפיצי תוכן פוליטי, למלחמה בפייק ניוז צילום: marketingland

פייסבוק תתחיל לסמן מפיצי תוכן פוליטי, למלחמה בפייק ניוז

החברה תדרוש ממפרסמי התוכן להציג את האג'נדה, המיקום ומידע נוסף כדי לצמצם את יכולתם להטות את דעת הקהל ברשת. בנוסף, שיפרה פייסבוק את יכולותיה בזיהוי ומחיקת תוכן שקשור לארגוני טרור כדאע"ש ואל-קעידה

24.04.2018, 13:40 | יואב סטולר

פייסבוק הודיעה היום (ג') על תכונה חדשה לטובת המלחמה בפייק ניוז: החברה תתחיל לסמן פרסומים ממומנים של פוליטיקאים, ארגונים פוליטיים וגורמים אחרים שעוסקים בסוגיות פוליטיות ומנסים לקדם אותן ברשת החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

הסימון שתוסיף פייסבוק נועד לתת למשתמשים כלים טובים יותר לפיתוח קריאה ביקורתית, ויתמקד בפוסטים שמתיימרים להציג עצמם כגופי חדשות או מעצבי דעת קהל.

נוהגים ביתר שקיפות. פייסבוק, צילום: משאטרסטוק נוהגים ביתר שקיפות. פייסבוק | צילום: משאטרסטוק נוהגים ביתר שקיפות. פייסבוק, צילום: משאטרסטוק

החברה תדרוש ממפרסמי הפוסטים הללו מידע על האג'נדות שלהם, נתון חשוב להבנת ההקשר של הפרסום המקוון - מה שיאפשר להציג את התוכן בשקיפות לגולשים. בנוסף, תפעל פייסבוק להצגת המיקום של המפרסם, כדי להבין טוב יותר את מניעיו ולזהות מקרים בהם גורם במדינה אחת מנסה להשפיע על פוליטיקה במדינה אחרת.

בתוך כך, הודיעה החברה שתשפר את הכלים שלה למלחמה בתוכן שקשור לפעילות טרור. לטענת פייסבוק, הצליחה לזהות ולמחוק ברבעון הראשון 1.9 מיליון פריטי מידע שקשורים לארגונים כדאע"ש ואל-קעידה. בפייסבוק הגדירו את הטרוריסטים כארגונים לא-ממשלתיים העוסקים בפעולות אלימות מכוונות נגד אנשים או רכוש כדי להטיל אימה ולהשיג מטרה פוליטית, דתית או אידיאולוגית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות