אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלת המניות שהכניעה את החברה לישראל הגישה בקשה לביהמ"ש בעניין אירונאוטיקס צילום: תומי הרפז

בעלת המניות שהכניעה את החברה לישראל הגישה בקשה לביהמ"ש בעניין אירונאוטיקס

לפי בקשתה של יהודית דה לנגה, האירוע שבעקבותיו הותלה רישיון השיווק של החברה והיצוא של מטוס ללא טייס (מל"ט) מדגם אורביטר 1K, גרם לכאורה פגיעה קשה במוניטין שמוערכת במאות מיליוני שקלים

24.04.2018, 15:27 | חזי שטרנליכט

התפתחויות חדשות בחברת אירונאוטיקס. החברה דיווחה הבוקר (ג') על בקשה שהוגשה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב לגילוי ולעיון במסמכים שלה. הבקשה הוגשה על ידי בעלת מניות מיעוט, יהודית דה לנגה, שרכשה 18 מניות של אירונאוטיקס בדצמבר האחרון, באמצעות עורכי דינה: סיני אליאס ואיתן חיימוביץ.

קראו עוד בכלכליסט

לדה לנגה יש כבר רקורד מוכח בהתייצבות כבעלת מניות מיעוט בחברות ציבוריות. בעקבות קרב שניהלה כבעלת מניות מיעוט בחברת החברה לישראל הצליחה למנוע תגמול של כ-45 מיליון שקל ממנהלים בכירים בחברה.

בראיון ל"כלכליסט" הסבירה דה לנגה בעקבות ההצלחה במאבקה בחברה לישראל מה הפריעה לה, בתור מי שהחזיקה ב-9 מניות בחברה, בהתנהלות ההנהלה: "תיק ההשקעות שלי מגוון ואלה מניות שהחזקתי זמן רב, אבל העניין הוא עקרוני. הפריע לי באופן מהותי שבעל שליטה בחברה ציבורית מכתיב לבעלי התפקידים הבכירים בה מטרות, ועוד מתגמל אותם אישית בניגוד למדיניות החברה. בחברה ציבורית הדירקטוריון אמור לקבוע את מדיניות התגמול, ופה הדירקטוריון החליט לא לתגמל על הפיצול. במצב כזה כשבעל השליטה מתגמל מכיסו, זה צורם".

אירונאוטיקס אירונאוטיקס אירונאוטיקס

הדיווח של אירונאוטיקס מהבוקר מגיע לאחר התפתחות דרמטית לא פחות מתחילת השבוע, כאשר נודע כי יו"ר החברה, אלוף במיל' איתן בן אליהו, שליווה את החברה במשך 6 שנים, כולל בשנה האחרונה והסוערת, עזב את תפקידו והוחלף על ידי אלוף במיל' ידידיה יערי, מי ששימש עד לפני מספר שנים בתפקיד מנכ"ל חברת רפאל למשך 11 שנה, מאז פרש מצה"ל.

לפי הדיווח של אירונאוטיקס בעניין פנייתה של דה לנגה לביהמ"ש בעניינה, הבקשה נובעת בגין האירוע שבעקבותיו הותלה רישיון השיווק של החברה והיצוא של מטוס ללא טייס (מל"ט) מדגם אורביטר 1K ללקוח מהותי של החברה במדינה זרה. בגין אותה פרשה הוצא צו איסור פרסום שטרם הוסר ומה שניתן לציין עוד הוא כי נפתחה בעניין זה חקירה פלילית על ידי המשטרה ובדיקה של משרד הביטחון.

אל הבקשה שהוגשה לביהמ"ש, ושהעתק ממנה הגיע לידי "כלכליסט", צורפה גם חוות הדעת של פרופ' אשר בלס שטוענת כי בשל הפרשה נגרמה לכאורה פגיעה קשה במוניטין של חברת אירונאוטיקס. סכום הנזק, מוערך, לפי הירידה במחיר המניה, לפי אומדן שמרני בהיקף של 150 מיליון שקל וברף הגבוה ("האומדן המירבי") בהיקף של כ-690 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות