אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"רית תבדוק אם המנהל המיוחד של האחים הוניגמן בניגוד עניינים צילום: אריאל בשור

בלעדי לכלכליסט

הכנ"רית תבדוק אם המנהל המיוחד של האחים הוניגמן בניגוד עניינים

אחותו של עו"ד נדב לב, המנהל המיוחד לנכסי האחים הוניגמן, מועסקת כשכירה במחלקה של עו"ד ליאור דגן. בימים האחרונים התברר כי דגן מייצג את דבורה הוניגמן, רעייתו של אחד מצמד האחים

25.04.2018, 06:58 | ענת רואה

האחים הוניגמן ונשותיהם מפרידים יצוג, והמנהל המיוחד בפשיטת הרגל של האחים, עו"ד נדב לב, עשוי להיקלע לניגוד עניינים. ממסמכים שהוגשו לבית המשפט בימים האחרונים עולה כי דבורה הוניגמן, אשתו של מייסד הרשת יעקב הוניגמן, שכרה את עו"ד ליאור דגן לייצג אותה ותוקפת את שעבוד בית מגוריה בהרצליה פיתוח לטובת בנק מזרחי טפחות. דגן שותף במשרד פירט וילנסקי ומנהל את מחלקת חדלות הפרעון במשרד. עם עורכות הדין השכירות במחלקתו נמנית סיון לב, אחותו של המנהל המיוחד נדב לב. כך, לב יצטרך להכריע בין עמדת בנק מזרחי טפחות לבין עמדת דבורה הוניגמן באמצעות המשרד שמעסיק את אחותו.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת עו"ד דגן במענה לפניית "כלכליסט", דבורה הוניגמן שכרה את שירותיו לפני שנדב לב התמנה לתפקידו. כשפנינו לכנ"ר לברר מדוע אם כך המליצו דווקא על לב, נמסר כי "האינדיקציה הראשונה לייצוגה של דבורה הוניגמן ע"י ליאור דגן הגיע לאגף רק כשבוע לאחר מינויו של עו"ד לב כבעל תפקיד". עוד נמסר כי "אגף הכונס הרשמי בוחן את הנושא מבחינה משפטית".

עו"ד נדב לב. "טענה משוללת יסוד", צילום: אורן אהרוני עו"ד נדב לב. "טענה משוללת יסוד" | צילום: אורן אהרוני עו"ד נדב לב. "טענה משוללת יסוד", צילום: אורן אהרוני

הייצוג של דגן איננו מינורי, שכן הוא תוקף כעת בשם הלקוחה שלו את השעבוד - סוגיה שעשויה להשפיע על התיק כולו. במסגרת בקשת הקפאת ההליכים טענו האחים הוניגמן כי הם ונשותיהם שעבדו את בתיהם לטובת בנק מזרחי בניסיון להציל את הרשת. כעת נחשף כי לדבורה הוניגמן יש טענות אחרות, ובין היתר היא טוענת באמצעות דגן שחתמה על מסמכי השעבוד ב־22:00 בלילה ובלי ידיעה על מה היא חותמת. השופט חגי ברנר עצמו הורה למספר נושים בתיק ולרוכשת הרוכשת להחליף ייצוג, לאחר שהתברר ששכרו את משרד פירון, שאחיו של השופט שותף בו.

עו"ד לב מסר בתגובה: "הטענה כי קיים חשש לחוסר אובייקטיביות משוללת יסוד. עו"ד סיון לב מועסקת כשכירה בתחילת דרכה המקצועית במשרד פירט וילנסקי ואינה מטפלת ביצוג דבורה הוניגמן. אם היה ולו בדל של חשש, הייתי מסרב לקבל את המינוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות