אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר השיכון לשעבר אריאל אטיאס נכנס לשותפות עם חברת נדל"ן שבונה באזור ירושלים צילום: עמית שעל

שר השיכון לשעבר אריאל אטיאס נכנס לשותפות עם חברת נדל"ן שבונה באזור ירושלים

חברת טעמן נדל"ן הכניסה את אטיאס לשותפות בפרויקטים שהיא יוזמת למגורים. החברה מתמודדת בין היתר על מכרזי מחיר למשתכן ופועלת בשותפות גם עם חברות יזמות נוספות

24.04.2018, 19:04 | דותן לוי

שר השיכון לשעבר אריאל אטיאס הצטרף לחברה היזמית טעמן נדל"ן אשר פועלת בעיקר באזור ירושלים ומתמודדת בין היתר על מכרזי מחיר למשתכן. אטיאס פועל יחד עם החברה במשך כשנה וחצי ושותף שלה בפרויקטים בתחום המגורים.

קראו עוד בכלכליסט

טעמן נדל"ן נמצאת בבעלות משפחת חיים, ומנוהלת על ידי עו"ד שוקי ארז. החברה אחראית בין היתר על הקמת מתחם חדש בבית החולים ביקור חולים, ומחזיקה במרכזים לוגיסיטיים המשמשים את החברה האם אשר פועלת בתחום המזון. מרכז פעילותה של טעמן נדל"ן הוא בתחום המגורים, החברה בונה בעיקר באזורים המזוהים עם האוכלוסיה החרדית כגון טלז סטון בפאתי ירושלים, רוממה ירושלים, ובית שמש וגם באזורים אחרים בסביבת ירושלים כמו צור הדסה, מודיעין, מעלה אדומים. חריג בהיבט זה פרויקט של החברה בעיר חיפה אשר אכלוסו הסתיים. לפי החברה היא בונה כיום מאות יחידות דיור.

בתחום של מחיר למשתכן, החברה זכתה עד כה ב-3 פרויקטים אשר טרם החלה בנייתם, פרויקט אחד בבית שמש ושני פרויקטים בשכונת מורשת במודיעין. החברה האם של טעמן נדל"ן – טעמן שיווק מזון וסופר דיל מוכרת היטב לציבור החרדי כחברה שמייצרת ומייבאת מוצרי מזון בסטנדרט כשרות קפדני.

אריאל אטיאס, צילום: עמית שעל אריאל אטיאס | צילום: עמית שעל אריאל אטיאס, צילום: עמית שעל

השר אריאל אטיאס כיהן מטעם ש"ס כשר הבינוי והשיכון בשנים 2009-2012 וניסה לסייע בפתרון למצוקת הדיור, אך לא בהצלחה יתרה. בין היתר ניסה אטיאס להקשיח את המיסוי על המשקיעים היות ובתקופתו הגיע אחוז המשקיעים לשיא של כ-30% מסך רכישת הדירות. כמו כן יזם תוכנית להחזרת פרויקטים של מחיר למשתכן מהדור הקודם. מדובר בפרויקטים שיועדו לזכאים בהתאם לקריטריונים שנקבעו לכך, והיעד של אטיאס היה לייצר כ-5,000 יח"ד כאלה בתוך זמן קצר, אך עם כניסת הממשלה החדשה הוחלט להפסיק את המכרזים הללו, שר האוצר יאיר לפיד לקח את נושא מצוקת הדיור תחת חסותו, וייצר פתרונות חדשים ביניהם תוכנית מע"מ אפס אשר לא יצאה אל הפועל בסופו של דבר. כמו כן, בתקופתו של אטיאס, הוא ביקש לקדם את הקמתה של העיר חריש כעיר חרדית, מהלך שנבלם בסופו של דבר, וכיום השיווקים בעיר פתוחים לכלל המגזרים.

לקראת סיום הקדנציה שלו במשרד השיכון הודה אטיאס כי משרדי הממשלה שעבד מולם לא עשו לו חיים קלים וכי הוא נאבק על כל תוכנית ויוזמה שהוא מנסה לקדם. למרות הצהרותיו על כך שהוא מעדיף להישאר בתפקיד שר השיכון, רצונו לא התממש והוא פרש מהכנסת בשנת 2014. כאשר נשאל איפה טעה בקדנציה שלו השיב אטיאס, "טעינו כשלא הכנסנו לדרישות הקואליציוניות שלנו את היכולת שלנו לעבוד מול משרד האוצר. אנחנו רוצים שתהיה לנו יכולת עבודה ישירה מול אגף התקציבים בקדנציה הבאה".

מחברת טעמן נדל"ן נמסר בתגובה: "טעמן נדל"ן היא חברה היוזמת פרויקטים משותפים ופרויקטים שונים ברחבי הארץ ומזה כשנה וחצי אנחנו יוזמים פרויקטים למגורים בשותפות עם אריאל אטיאס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות