אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסדר באפריקה ישראל בסכנה: לא הושג רוב של 75% בסעיף ההצבעה המרכזי צילום: עמית שעל

ההסדר באפריקה ישראל בסכנה: לא הושג רוב של 75% בסעיף ההצבעה המרכזי

מדובר בסעיף שלפיו מחזיקי האג"ח מאשרים הפקדה של 120 מיליון שקל מתמורת המניות שיעביר להם בן-משה, ואשר אמורים להיות בנאמנות עד לקבלת פסק דין בתביעת רשות המסים נגד החברה

24.04.2018, 22:20 | גולן חזני

ההסדר של אפריקה ישראל עם מוטי בן-משה בסכנה. ל"כלכליסט" נודע כי פרסום תוצאות ההצבעה של אסיפות מחזיקי האג"ח מתעכב, כשהסיבה העיקרית היא שלא הושג רוב של 75% ממחזיקי האג"ח בסעיף ההצבעה המרכזי. ללא רוב כזה לא ניתן לאשר את ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסעיף שלפיו מחזיקי האג"ח מאשרים הפקדה של 120 מיליון שקל מתמורת המניות שיעביר להם בן-משה, ואשר אמורים להיות בנאמנות עד לקבלת פסק דין בתביעת רשות המסים נגד החברה.

במקרה שהפסיקה תהיה לטובת רשות המסים, היא אמורה לקבל את התמורה שתיפסק מכספים אלה. שני גופים מוסדיים גדולים הצביעו נגד אפשרות כזו וטענו כי כל הסיכון אמור להיות על בן-משה, ואם הוא לא מוכן לקחת אותו - אזי על המחזיקים ליטול מידיו פיקדון של 100 מיליון שקל שהפקיד לצורך ההסדר; זאת, לטענתם מאחר שהוא התחייב לרכוש את החברה כפי שהיא עם כל הסיכונים.

בן-משה לא מוכן ליטול על עצמו את הפיקדון של 120 מיליון השקלים, וטוען כי מדובר בנתון שלא היה קיים בזמן שהגיש את ההצעה, ושנודע רק לאחר מכן.

מוטי בן-משה , צילום: עמית שעל מוטי בן-משה | צילום: עמית שעל מוטי בן-משה , צילום: עמית שעל

אופציה נוספת שעמדה להצבעה היא שמחזיקי האג"ח מסכימים להסמיך את נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין להכריע גם באשר לסכום שישולם בפועל לרשויות המס. רשויות המס מעדיפות לבצע את בירור השומה בהליך נפרד.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בסעיף שלישי של מתן הפטור לבעל השליטה היוצא לב לבייב, הצביע רוב מוחלט של המחזיקים בעד מתן הפטור.

בשעה זו נפגשים נציגות האג"ח, הנאמנים והיועצים המשפטיים ובוחנים איך לצאת מהתסבוכת. אחת האפשרויות היא לחזור לאורנשטיין ולבקש ממנו לאשר את ההסדר ברוב של פחות מ-75%, כולל הפקדת 120 מיליון השקלים ע"י מחזיקי האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות