אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן תעוזה תנהל את פעילות ההון סיכון של עיריית חיפה צילום: עמית שאבי

בלעדי לכלכליסט

קרן תעוזה תנהל את פעילות ההון סיכון של עיריית חיפה

הקרן הוותיקה תנהל כ-100 מיליון שקל, להשקעה בסטארט-אפים שיעברו לעיר ויבססו אותה כמרכז פעילות. יונה יהב: הקרן היא צעד נוסף בקידום ובעידוד מיזמים בעיר

25.04.2018, 10:56 | מאיר אורבך

קרן תעוזה נבחרה לנהל את פעילות ההון סיכון של עיריית חיפה - כך נודע ל"כלכליסט". הקרן, שתנהל כ-100 מיליון שקל, תשקיע בחברות טכנולוגיה שיקימו את בסיסן בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

תעוזה נבחרה מבין מספר מציעות, שהתקבלו ונבחנו על ידי משרד העו"ד תדמור ושות' שמתמחה בתחום. החברה הכלכלית תשמש כשותפה בקרן החדשה בהיקף שיעמוד בין מיליון ל-4 מיליון שקל. ד"ר אלי אופר, המדען הראשי לשעבר, יהיה שותף להקמת הקרן. לדברי יונה יהב, ראש עיריית חיפה: "הקמת הקרן היא צעד נוסף בקידום ובעידוד מיזמים והקמת חברות בתחום הסטארט-אפ בחיפה בכלל ובעיר התחתית בפרט".

יונה יהב, ראש העיר חיפה, צילום: עמית שעל יונה יהב, ראש העיר חיפה | צילום: עמית שעל יונה יהב, ראש העיר חיפה, צילום: עמית שעל

מטרת המהלך היא לגרום לחברות טכנולוגיה להעביר את פעילותן לעיר ולבסס אותה כמרכז פעילות. בנוסף להשקעה, ייהנו החברות שיבחרו להתבסס בעיר מהאקו-סיסטם הייחודי בחיפה שכולל את החברות הוותיקות במת"ם, החברות בפארק מדעי החיים, פעילות הסטארט-אפים בעיר התחתית, הטכניון, אוניברסיטת חיפה, בתי החולים ועוד. בין מטרות המהלך, יצירת מקומת עבודה איכותיים נוספים בעיר ומשיכה של אוכלוסייה איכותית נוספת להשתקע בה.

חברת תעוזה ניהול מנהלת את קרן תעוזה, מהוותיקות בישראל, שהיא חברת השקעות ציבורית הנסחרת בבורסת תל אביב. מנכ"ל תעוזה ניהול הוא אבי קרבס. "כמנכ"ל של קרן היושבת בחיפה שנים רבות, אני שמח על ההזדמנות לסייע לקידומה של תעשיית עתירת הידע בעיר באמצעות הקמת קרן חדשה", מסר ל"כלכליסט".

תעוזה השקיעה עד כה סכום כולל של 57 מיליון דולר ב-27 חברות ומימשה את השקעתה ב-17 חברות, חלק מהן במימוש חלקי. על האקזיטים של תעוזה ניתן למנות את חברת נובה הנסחרת בנאסד"ק, נאסס מכשור רפואי, וייבאקסס ואחרות.

לדברי אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "הרעיון להקים את קרן ההון סיכון הראשונה בגודלה באזור נולד מהצורך של יזמים צעירים וסטארט-אפים במימון - ומתוך הבנה ברמה העירונית כי הדרך הנכונה למשוך לעיר חברות טכנולוגיה שיביאו עמן מקומות עבודה חדשים, היא ביצירה של אפשרות מימון אטרקטיבית".

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה, צילום: ורהפטיג ונציאן אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה | צילום: ורהפטיג ונציאן אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה, צילום: ורהפטיג ונציאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות