אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסאן ליף קיבלה ציון מרבי במבחני ריסוק אירופיים חדשים ומחמירים צילום: יצרן

ניסאן ליף קיבלה ציון מרבי במבחני ריסוק אירופיים חדשים ומחמירים

הודות למערכות בטיחות מקוריות, הדור החדש של המכונית החשמלית קיבל חמישה כוכבים במבחנים המעודכנים של ארגון הבטיחות האירופי

25.04.2018, 11:48 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP פירסם היום (ד') את תוצאות מבחן הריסוק הראשון לדור החדש של ניסאן ליף, המיועד להגיע לישראל במהלך החודשים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

ניסאן ליף היא הדגם הראשון שנבחן לפי קריטריונים מחמירים במיוחד שהטמיע הארגון השנה, ששמים דגש על הימצאותן של מערכות בטיחות מקוריות חדשות המסוגלות לבלום את הרכב בשעת סכנה ואף להסיט את ההגה. מערכות אלה מתווספות לאלה שהותקנו עד כה, לפחות באירופה.

ניסאן ליף, צילום: יצרן ניסאן ליף | צילום: יצרן ניסאן ליף, צילום: יצרן

למרות היעילות של אותן מערכות, בישראל עדיין משווקים מספר דגמי מכוניות שמוצעים לציבור בעולם עם מערכות בטיחות מקוריות, אך בישראל משווקים רק עם מערכות בטיחות מקומיות, שאינן מסוגלות לבלום את הרכב.

על פי פרסומי EURONCAP, ניסאן ליף החשמלית מן הדור החדש קיבלה חמישה כוכבי בטיחות - הציון המרבי. בין היתר, הליף מסוגלת לבלום כאשר היא עלולה לסכן רוכב אופניים שמתקרב אליה במהירות - וגם לבלום בתנאי ראות נמוכה כאשר היא עלולה לסכן הולכי רגל.

לצד שלל אביזרי הבטיחות המקוריים, בוחני EURONCAP ציינו שתא הנוסעים של המכונית נותר יציב בשעת תאונה ולא קרס, אך שראש אחת מבובות הריסוק הקדמיות נפגע קלות עקב חוסר לחץ ניפוח מספיק בכרית האוויר. פגיעות נרשמו גם באזור הירכיים של בובות הריסוק שמוקמו במושב האחורי של הניסאן החשמלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות