אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלידה המלכותית של קייט מידלטון עלתה פחות מלידה ממוצעת בארה"ב‎ צילום: גטי אימג'ס

הלידה המלכותית של קייט מידלטון עלתה פחות מלידה ממוצעת בארה"ב‎

הנסיך ויליאם ואשתו קייט מידלטון שילמו 8,900 דולר ללילה עבור חדר פרטי בבית החולים שכולל אמבטיה ומקרר צמודים, ארוחות מזינות ויינות. בארה"ב לידה רגילה עולה קרוב ל-11 אלף דולר

28.04.2018, 20:35 | שירות כלכליסט

הנסיך ויליאם ואשתו קייט מידלטון שילמו 8,900 דולר ללילה באגף היולדות שבו הביאו את התינוק החדש של המשפחה המלכותית.

הדוכס והדוכסית מקיימברידג' הביאו את ילדם השלישי בחדר פרטי באגף לינדו (Lindo) בבית החולים סנט מארי. בין התוספות המגיעות עם החדר הם חדר אמבטיה פרטי, מקרר פרטי ותפריט הכולל ארוחות "מזינות" ורשימת יינות ארוכה. כך על פי עלון ההסברה של האגף. ניתן אף לקבל שירותי מילה פרטיים לילודים זכרים.

קראו עוד בכלכליסט

המחיר אמנם נשמע גבוה, אולם למעשה הוא נמוך יותר מעלותה הממוצעת של לידה בארה"ב, שב-2015 עמדה על 10,800 דולר. כך לפי נתונים שנאספו בידי עיתון האקונומיסט וסוכנות סטטיסטה (Statista). סכום זה לא כולל ליווי וטיפול טרום ואחרי לידה – עבור שירותים אלו יש להוסיף 30 אלף דולר בארה"ב.

למעשה, ארה"ב היא המדינה היקרה ביותר ללידה. אמנם חברות הביטוח מכסות את מרב הסכום, אולם הגובה הממוצע של ההשתתפות העצמית הוא כ-3,000 דולר. מעבר לכך, לא תמיד קל לקבל תשובה לגבי עלות הלידה סופית ועל כן מאד קשה ליולדות לערוך השוואה בין מחלקות היולדות השונות.

קייט מידלטון והנסיך וויליאם עם בנם השלישי ביציאה מבית החולים, צילום: גטי אימג קייט מידלטון והנסיך וויליאם עם בנם השלישי ביציאה מבית החולים | צילום: גטי אימג'ס קייט מידלטון והנסיך וויליאם עם בנם השלישי ביציאה מבית החולים, צילום: גטי אימג

לו היו קייט ווויליאם שכירים מן השורה, הם היו זכאים על פי החוק הבריטי ל-37 שבועות של חופשת לידה בתשלום, ועד 50 שבועות ללא תשלום. לשם השוואה, בישראל ליולדת מגיעים 26 שבועות של חופשת לידה, 15 שבועות מהם בתשלום. שכירים אמריקאים, לעומת זאת, לא זכאים כלל לחופשת לידה בתשלום כדי שיוכלו להתמודד פיננסית עם תקופת ההיעדר מהעבודה. אצל רבות מהמשפחות האמריקאיות עלות הלידה והטיפול בתינוק חדש אוכלים נתח גדול יותר מכספם מאשר תשלומי השכירות או המשכנתא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא ברור מה נושא הכתבה, כי משווים בין שני דברים שונים לחלוטין
בארה"ב בתי החולים שולחים חשבונות מנופחים, וחברות הביטוח מורידות אותם לרבע או עשירית. לכן לידה ממוצאת בארה"ב שכוללת שני לילות אישפוז עולה 3,000 $ ליולדת. הביטוח משלם את השאר . כלומר זו ההשתתפות העצמית של היולדת. ההשתתפות העצמית של הנסיך ויליאם ואשתו קייט מידלטון שילמו 8,900 דולר, כלומר הרבה הרבה יותר כסף. יתרה מזאת הם השתמשו בחדרי הלידה בלבד ואחרי 4 שעות חזרו לארמון שם יש להם צוות של משרתים, אחיות, רופאים ושפים פרטיים כך שאין לקייט מידלטון מה להישאר בבית החולים. בארה"ב למי שאין ביטוח זה חינם. הוכחה לכך הוא בית החולים פארקלאנד הממשלתי הכי גדול בדלאס במדינת טקסס בו מתבצעות הכי הרבה לידות לממוצע ביום בארה"ב, רובן הן של מהגרות לא חוקיות ממקסיקו ומאחר ואין להן ביטוח הכל נופל על משלם המיסים והן לא משלמות מאומה והרך הנולד מקבל אוטומטית אזרחות אמריקאית. מי שכן אזרחית ואין באפשרותה לשלם החוב נמחק לה מיידית ויש המון הסדרים שנקראים:charity שזה אפס תשלום ליולדת (או לכל מאושפז אחר). יש גם MedicAid שזה ביטוח רפואי חינם מקיף לאזרחים שמרווחים מעט כסף .
המציאות שונה ממה שכתוב בעיתונים  |  30.04.18
לכל התגובות