אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת שבועות: קמפיין של ארגונים למען תזונה טבעונית נגד צריכת חלב

לקראת שבועות: קמפיין של ארגונים למען תזונה טבעונית נגד צריכת חלב

בין השאר יוצג הסרט "חלב מגואל בדם", העוסק בנזקים שגורמת תעשיית החלב לכאורה לבני האדם ולבעלי החיים, ומתייחס לקשרים לכאורה שמתקיימים בין תעשיית החלב לארגוני התזונה והבריאות

26.04.2018, 08:22 | נורית קדוש

ארגוני הטבעונים יוצאים במתקפה נגד המחלבות הגדולות לקראת חג שבועות. פרויקט קירות שקופים של טל גלבוע ורועי שפרניק העוסק בחשיפת ההתנהלות בענף החי מגייס בימים אלה תמיכה לטובת קמפיין שלטי חוצות וברשתות החברתיות נגד תעשיית החלב הישראלית.

במסגרת הקמפיין יוצג ברשתות החברתיות הסרט “חלב מגואל בדם”, העוסק בנזקים שגורמת תעשיית החלב לכאורה לבני האדם ולבעלי החיים, ומתייחס לקשרים לכאורה שמתקיימים בין תעשיית החלב לארגוני התזונה והבריאות. בנוסף לפרסום הסרט יעלו השניים שלטי פרסום באיילון ועל גבי אוטובוסים לקראת חג שבועות. הקמפיין כבר גייס יותר מ־60 אלף שקל.

ארכיון, צילום: בלומברג ארכיון | צילום: בלומברג ארכיון, צילום: בלומברג

לא מדובר במתקפה הראשונה שחווה תעשיית החלב, שהשתלטה בשנים האחרונות על חג השבועות והפכה אותו מחג שהיה מזוהה עם ביכורי גידולי הקיץ לחגיגת חלב הכוללת השקות של מוצרי חלב חדשים. בשנה שעברה השיקה העמותה למען עתיד טבעוני, ויגן פרנדלי, קמפיין דומה, כשלקראת חג השבועות עלה לראשונה שלט חוצות בנתיבי איילון שיצא נגד תעשיית החלב. מטרת קמפיינים אלה היא לחשוף בפני הציבור את העוולות של תעשיית החלב, בהן הרבעת פרות באופן קבוע והפרדת העגלים מהן מרגע הלידה. שוק החלב מגלגל כ־8 מיליארד שקל בשנה, והעלייה במודעות לסבל בעלי החיים מובילה בשנים האחרונות לצמיחה בתחום תחליפי החלב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-1 הגיון נימצא בפח האשפה...
לפי כך אתה אמור לאכול בשר וירקות ופירות בלבד. לא עוגות לא עוגיות לא גלידה וכולי וכולי... תירגע אנחנו אומניבורים כלומר אוכלי כל. לפיכך גם חלב בא בחשבון. לא רוצה אל תאכל. אך תפסיק אתה והכת אליה אתה שייך (טבעונות) לבלבל את השכל כל פעם מחדש. גם ההגיון שלכם איננו רציונלי. אז?! חפש נושא אחר.
אין הגיון  |  26.04.18
1.
תחשבו בצורה הגיונית
אין אף גזע על פני כדור הארץ, שניזון, בבגרותו (!) מחלב של גזע אחר. אנחנו פועלים כנגד הטבע, צורכים מזון שלא מיועד לנו, מלא בהורמונים וחיידקי דלקת, ואח"כ מתלוננים על עלייה בתחלואה. חג השבועות חוגג את הקציר, את תבואות הארץ הנפלאה שלנו. בואו נמשיך לחגוג את זה! מיטב ביכורי ארצנו. ולא להפוך את החג לחג כלכלי מסחרי לרפתות.
נורית  |  26.04.18