אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קדימהסטם מתקדמת: גויס חולה לראשון לניסוי בטיפול ב-ALS

קדימהסטם מתקדמת: גויס חולה לראשון לניסוי בטיפול ב-ALS

הניסוי בשלב 2-1 נערך במחלקה הנוירולוגית בביה"ח הדסה ועתידים להשתתף בו 21 חולים – המטרה היא לבחון בטיחות ויעילות של טיפול ב- AstroRx של קדימהטם

26.04.2018, 13:06 | דרור רייך

קדימהסטםרושמת צעד נוסף בפיתוח טיפול למחלת ניוון שרירים סופנית. חברת הביומד מפארק המדע בנס ציונה מדווחת היום (ה') על גיוס החולה הראשון לניסוי הקליני שעורכת החברה בטיפול בחולי ALS (מחלת ניוון שרירים סופנית).  

קראו עוד בכלכליסט

קדימהסטם עוסקת בתרופות מבוססות תאי גזע והטיפול העומד במרכז הניסוי הוא באמצעות המוצר התאי AstroRx שפותח בחברה. מדובר בבטיפול תאי חדשני למחלת ה-ALS, המורכב מתאי תמך של מערכת העצבים (אסטרוציטים), שתפקודם נפגע אצל חולים אלו. הטיפול מיוצר בקדימהסטם מתאי גזע פלוריפוטנטים בעזרת טכנולוגיה שפותחה בחברה.

הניסוי הקליני שנמצא בשלב 2-1 נערך במחלקה הנוירולוגית בבית החולים הדסה עין-כרם ועתידים להשתתף בו 21 חולים. מטרת הניסוי היא לבחון את הבטיחות והיעילות של AstroRx ותוצאות ביניים צפויות להתקבל במהלך השנה הקרובה.

נכון להיום קיימות 2 תרופות בלבד המאושרות ע"י מנהל התרופות האמריקאי (FDA) לטיפול במחלת ה- ALS , אולם הן לא מרפאות אותה אלה רק מאטות את התקדמות המחלה. בחברה בניהולו של יוסי בן יוסף והמדען הראשי פרופסור מישל רבל מאמינים כי הטיפול שלהם יוכל לרפא את המחלה ע״י החלפת תפקודם הלקוי של תאי התמך בחולה בתאים בריאים, וכן להאט באופן משמעותי את התקדמות המחלה, כפי שהראתה החברה בניסויים פרה-קליניים שערכה.

יוסי בן יוסף מנכ"ל קדימהסטם יוסי בן יוסף מנכ"ל קדימהסטם יוסי בן יוסף מנכ"ל קדימהסטם

 

 

קדימהסטם בשרשרת דיווחים

אתמול דיווחה קדימהסטם גם על שיתוף פעולה עם חברת המכשור הרפואית הצרפתית Defymed. המטרה של השת״פ הוא לבחינת שילוב הטכנולוגיות של 2 החברות לטיפול בסוכרת. קדימהסטם מפתחת טיפול תאי למחלת הסוכרת, באמצעות ייצור של תאים דמויי איי לנגרהאנס המפיקים ומשחררים אינסולין בהתאם לרמות הסוכר בדם. Defymed פיתחה מתקן לבלב ביו-מלאכותי בשם מיילפאן (MailPan) המיועד, לטיפול בחולי סוכרת ללא דיכוי מערכת החיסון.

שתי החברות רוצות לבצע ניסוי פרה-קליני לבדיקת היתכנות השילוב בין ה-MailPan של Defymed וצברי התאים דמויי איי לנגרהאנס של קדימהסטם, ולבחון את יעילות השילוב בריפוי סוכרת.

עוד דיווחה קדימהסטם החודש על מינויו של פרופסור יוסף איצקוביץ’-אלדור, אחד האנשים המובילים בעולם בתחום תאי הגזע, כדירקטור בדירקטוריון החברה. הודעה נוספת שיצאה לאחרונה מהחברה היא אישור לתקציב שנתי של 10.4 מיליון שקל מרשות החדשנות במשרד הכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות