אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה חורג מהמועד החוקי להגשת הדו"ח השנתי צילום: אלכס קולומויסקי

מבקר המדינה חורג מהמועד החוקי להגשת הדו"ח השנתי

מבקר המדינה התכוון להגיש את הדו"ח השנתי שלו על משרדי הממשלה בחריגה של שבועיים וחצי מהמועד הקבוע בחוק. לאחר מכתב מהיועץ המשפטי של הוועדה לביקורת המדינה עו"ד תומר רוזנר הוקדם המועד והדו"ח יוגש באיחור של מספר ימים

26.04.2018, 14:10 | שחר אילן

מבקר המדינה יוסף שפירא התכוון להגיש את הדו"ח השנתי שלו על משרדי הממשלה בחריגה של שבועיים וחצי מהמועד הקבוע בחוק. לאחר מכתב הערה מהיועץ המשפטי של הוועדה לביקורת המדינה עו"ד תומר רוזנר הוקדם המועד והדו"ח יוגש באיחור של מספר ימים.

קראו עוד בכלכליסט

חוק מבקר המדינה קובע כי דו"ח המבקר יונח על שולחן הכנסת ויפורסם "לא יאוחר מתום השבוע הראשון של כנס הקיץ של הכנסת", כלומר עד יום חמישי הבא, ה-3.5. המבקר ביקש להגיש את הדו"ח ביום שלישי ה-22.5, כלומר בחריגה של שבועיים וחצי מהמועד הקבוע בחוק.

מבקר המדינה יוסף שפירא, צילום: אלכס קולומויסקי מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: אלכס קולומויסקי מבקר המדינה יוסף שפירא, צילום: אלכס קולומויסקי

היועץ המשפטי של הוועדה לביקורת המדינה עו"ד תומר רוזנר שלח למבקר מכתב בו התריע על המצב בו דווקא הרשות המבקרת חורגת מהמועד הקבוע בחוק. בעקבות הערת רוזנר נקבע מועד חדש, יום שלישי ה-8.5 שגם הוא במספר ימי איחור. הסיבה לכך שלא נקבעה הגשה במועד הקבוע כחוק היא הנוהג שהמבקר מגיש הדו"ח אישית ליו"ר, והקושי לתאם מועד שיתאים הן למבקר והן ליו"ר יולי אדלשטיין.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה ש"את היום והשעה להגשת הדוח ליו"ר הכנסת קובעת תמיד לשכת יו"ר הכנסת. משהתברר שהמועד שקבעה לשכת יו"ר הכנסת הוא מעבר לזמן הקבוע בחוק, קבעה לשכת היו"ר מועד מעודכן. מבחינת משרד מבקר המדינה מהרגע שהדו"ח נחתם, קרי ב-15 בפברואר השנה, ניתן היה לפרסם אותו לציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות