אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייס רוכשת חברת אנליטיקס אמריקאית ב-100 מיליון דולר צילום: CRC Media

נייס רוכשת חברת אנליטיקס אמריקאית ב-100 מיליון דולר

החברה הנרכשת מאטרסייט, הנסחרת בנאסד"ק, היא אחת המתחרות של נייס - והכלים הטכנולוגיים היחודיים שפיתחה יוטמעו בחברה הישראלית; העסקה נעשית לפי שווי של 2.70 דולר למניה - גבוה ב-25.5% ממחיר השוק

26.04.2018, 15:33 | דרור רייך

עסקה חדשה בנייס: החברה הישראלית הודיעה היום (ה') על רכישת החברה האמריקאית מאטרסייט (Mattersight) ב-100 מיליון דולר – העוסקת בפתרונות אנליטיקס מבוססי ענן למרכזי שירות. העסקה נעשית לפי שווי של 2.70 דולר למניה – פרמיה של 25.5% מעל שווי המניה בנאסד"ק, שם נסחרת מאטרסייט בשווי שוק של 71 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שווי מניית מאטרסייט ירד ב-70% מאז רמת השיא שרשמה בספטמבר 2015, בין היתר בשל התחרות העזה שניהלה מול נייס בפעילות המסורתית של הקבוצה הישראלית.

בה בעת, החברה האמריקאית פיתחה פעילות חדשנית שנייס גילתה בה עניין רב - קיטלוג לקוחות הפונים למרכזי שירות לפי קטגוריות ('מאורגנים', 'אינטואינטיים', 'פרטניים' ו'חדשניים'), על בסיס פניות העבר, צורת הדיבור והמילים שבהן נעשה שימוש.

כך פתרון הבינה המלאכותית של מאטרסייט מאפשר למוקדים לסווג ולהתאים בזמן אמת בין הלקוח הפונה לשירות לבין נציג השירות המתאים ביותר לאופיו. טכנולוגיה נוספת של מאטרסייט מאפשרת לזהות על בסיס הפניות למוקדי השירות נקודות ציון בחיי אדם - מידע שבו ניתן להשתמש בשיווק מוצרים מתאימים.

בנייס מאמינים ששילוב הטכנולוגיה המתקדמת של מאטרסייט עם פתרונות האנליטיקס שלה יאפשרו לארגונים לייצר חווית שירות טובה ומהירה יותר, ובסופו של דבר לצמצם את המספר הנדרש של נציגי השירות. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2018, בכפוף לתנאים מתלים וקבלת אישורים רגולטורים.

 

ברק עילם מנכ"ל נייס, צילום: עמית שעל ברק עילם מנכ"ל נייס | צילום: עמית שעל ברק עילם מנכ"ל נייס, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות