אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורוקום תקשורת מבקשת למכור את אחזקותיה בחברת אנלייט צילום: מוטי קמחי

יורוקום תקשורת מבקשת למכור את אחזקותיה בחברת אנלייט

הבקשה למכור את האחזקות במכרז לגופים מוסדיים בשוק ההון מוגשת בהמשך להחלטת ביהמ"ש השבוע להוציא צו פירוק ליורוקום תקשורת

26.04.2018, 22:52 | יניב רחימי ותומר גנון

יורוקום תקשורת הגישה היום (ה') בקשה דחופה לאשר את מכירת אחזקותיה בחברת אנלייט הציבורית, שעוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת בארץ ובעולם. הבקשה מוגשת בהמשך להחלטת בית המשפט מיום שני השבוע להוציא צו פירוק ליורוקום תקשורת, שיכנס לתוקף בשלושה במאי.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה קיבלה את הסכמת אנלייט ונעשית בתמיכת שלושת הנושים הגדולים של יורוקום תקשורת, הבנקים דיסקונט, הפועלים והבינלאומי, ובתמיכת שלושת המשקיפים שמונו על ידי בית המשפט, עורכי הדין אמנון לורך, פנחס רובין ואורי גאון.

הדחיפות שבה הוגשה הבקשה לבית המשפט נובעת מכך שבכוונת אנלייט לבצע בימים הקרובים גיוס חוב והכוונה לנצל את ההזדמנות לצורך מכירת אחזקותיה של יורוקום באנלייט לגורמים מוסדיים.

מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ, צילום: אלי דסה מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ | צילום: אלי דסה מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ, צילום: אלי דסה

נכון להיום יורוקום תקשורת מחזיקה ב-14.8% ממניותיה של אנלייט ששווי השוק שלהן עומד על 122 מיליון שקל. בעלי מניות נוספים באנלייט שהם חלק מקבוצת השליטה, שותפות גבעון שמחזיקה ב-8.3% ממניות החברה, הודיעו שהם מעוניינים להצטרף ליורוקום ולמכור אף הם את אחזקותיה באנלייט.

"אנלייט מצויה בבשלות מבחינת שוויה", נכתב בבקשה של יורוקום תקשורת ואף מצוין שטווח השווי הנוכחי של אנלייט הוא הגבוה בהיסטוריה של החברה וגבוה בעשרות אחוזים מעל לשווי שהיה רק לפני שנה. לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, מחיר המינימום במכרז ייקבע בהסכמת המשקיעים ושיעור ההנחה שהוא ישקף לא יעלה על 5%.

תמורת המכירה תופקד בחשבון נאמנות שיפתח על שם המשקיעים והיא תועבר לקופת הפירוק לאחר כניסת צו הפירוק לתוקף בסוף השבוע הבא.

מהדיווח של אנלייט לבורסה עולה שהחברה החלה לפעול לקבלת האישורים הנדרשים לצורך ביצוע המכירה, לרבות קבלת אישור מחזיקי אגרות החוב של אנלייט שבשטרי הנאמנות שלהם קיימות תניות שינוי שליטה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות