אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר שבבים? אינטל הכתה התחזיות, הרווח ברבעון זינק ב-50% צילום: אינטל

משבר שבבים? אינטל הכתה התחזיות, הרווח ברבעון זינק ב-50%

ענקית השבבים הכתה את התחזיות לרבעון הראשון של 2018 וזינקה ב-8% במסחר המאוחר. הרווח הנקי עלה ל-4.5 מיליארד דולר, ההכנסות תפחו ב-9% ל-16.1 מיליארד דולר

27.04.2018, 00:06 | יואב סטולר

אינטל דיווחה הלילה (ה') על התוצאות הכספיות של הרבעון הראשון של 2018, כשהיא מכה את התחזיות. החברה הציגה דו"חות חיוביים מאוד עם הכנסות של 16.1 מיליארד דולר, צמיחה של 9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מניית החברה מזנקת ב-8% במסחר המאוחר בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי עמד על כ-4.5 מיליארד דולר, עלייה של 50% לעומת הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2017 שעמד על כ-3 מיליארד. בכך, אינטל הוכיחה את האיתנות שלה למרות שהחלה את השנה כששמה מככב בכותרות בנסיבות בעייתיות מאוד עם משבר השבבים העולמי שבו היא הייתה הראשונה להתגלות עם פרצות האבטחה המבניות מלטדאון וספקטר, שלימים נמצאו גם אצל כל המתחרות העיקריות.

ענקית השבבים הכתה כאמור את התחזיות המוקדמות, שניבאו לה הכנסות של 15.05 מיליארד דולר ברבעון שעתה מסוכם. להמשך השנה מעריכים באינטל כי ההכנסות בסיכום 2018 יעמדו על כ-67.5 מיליארד דולר, בעוד שהאנליסטים סוברים כי אלו יסתכמו ב-65.06 מיליארד.

חטיבת הדאטה הסנטר של אינטל המשיכה להפגין צמיחה משמעותית, לעומת רבעון מתון יחסית של של החטיבה המובילה של החברה היא "מחשב לקוח", שמרכז עיסוקה הוא במחשבי ה-PC. ההכנסות מתחום המחשב האישי עמדו על כ-8.2 מיליארד דולר - עלייה של 3% בלבד מהרבעון המקביל אשתקד.

בימיה האחרונים של 2017 התפוצץ משבר השבבים העולמי שגילה כי הדרך שלפיה נהגו בכל העולם לתכנן את המעבדים איפשרה שתי פרצות אבטחה. ספקטר ומלטדאון הן השמות שנתנו לפרצות שיוחסו תחילה למעבדים של אינטל בלבד, אך תוך זמן קצר נמצאו במעבדיהן של כל מובילות התעשייה בהן אפל, AMD, קוואלקום ועוד.

חשד משמעותי נוסף ריחף מעל אינטל, שבינתיים הצליחה לחסום את הפרצות שלכאורה לא נוצלו מעולם. מנכ"ל החברה בריאן קרזניץ' נחשד בכך שניצל מידע פנים כשידע כמה חודשים קודם לפרסום על דבר הפרצות ומכר חלק ממניותיו בחברה. עם זאת, עד כה לא התפתחו החשדות למערכת משפטית כנגדו.

בריאן קרזניץ בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל העולמית | צילום: אינטל בריאן קרזניץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות