אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוזה הוארך: אמזון תשלם 65 מיליון דולר ל-NFL בעונה צילום: רויטרס

החוזה הוארך: אמזון תשלם 65 מיליון דולר ל-NFL בעונה

שידור משחקי הפוטבול בחמישי בערב יעלה לאמזון 30% יותר מבחוזה הנוכחי. גוברות השמועות על פתיחת קבוצת פוטבול בלונדון

27.04.2018, 13:46 | שירות כלכליסט

ליגת הפוטבול של ארה"ב (NFL) חתתמה על הארכת חוזה זכויות שידור המשחקים בחמישי בערב עם ענקית האינטרנט, אמזון. החבילה, TNF - כלומר Thursday Night Football - תהיה שייכת לאמזון בעונת 2018/19 ובעונת 2019/20. לפי הדיווחים, אמזון הסכימה לשלם כ-65 מיליון דולר לעונה עבור הזכויות - עלייה של 30% מההסכם הקודם שהושג לפני העונה האחרונה (2017/18).

קראו עוד בכלכליסט

שחקנים של קבוצת דאלאס קאובויס, צילום: רויטרס שחקנים של קבוצת דאלאס קאובויס | צילום: רויטרס שחקנים של קבוצת דאלאס קאובויס, צילום: רויטרס

אמזון פריים תשדר 11 משחקי TNF, שישודרו גם ברשת פוקס - שרכשה את זכויות השידור למשחקי יום חמישי בינואר האחרון לשנים 2018 עד 2023 (פוקס תשלם 60 מיליון דולר בשנה עבור הזכויות - עלייה מ-45 מיליון דולר בהסכם הקודם). לאמזון פריים יש 100 מיליון מנויים על פני 22 מדינות ברחבי העולם. אמזון, על פי הערכות, ניצחה במכרז זכויות השידור את טוויטר ויוטיוב של גוגל. ההסכם מגיע מספר ימים לאחר שאמזון רכשה את זכויות השידור ליו.אס אופן באירלנד ובריטניה.

ג'אגווארס ללונדון?

בתוך כך, הדיילי מייל מדווח ששאהיד קאהן, הבעלים של ג'קסונוויל ג'אגוורס מה-NFL והבעלים של פולהאם מליגת המשנה באנגליה, הגיש הצעה של 800 מיליון ליש"ט לרכישת אצטדיון וומבלי. ההצעה, שההתאחדות לכדורגל האנגלית - הבעלים של האצטדיון - תשקול, עשויה ללמד על הכוונה של קאהן להעביר את קבוצת ה-NFL שלו לבירת בריטניה. קאהן, השווה 5.2 מיליארד דולר, יהיה מעוניין לקיים לפחות 6 משחקי בית של הג'אגווארס בלונדון.

ההתאחדות לכדורגל האנגלית אישרה שקיבלה הצעהה לרכישת אצטדיון, שמארח מספר אירועי ענק כגון משחקי נבחרת אנגליה, גמר הגביע האנגלי וגם משחקי NFL. ההתאחדות האנגלית צריכה לשלם עד 2024 את כל החוב שנוצר מבניית האצטדיון בן 90 אלף המקומות עבור סכום של 757 מיליון ליש"ט. החוב שקיים היום מוומבלי עומד על 142 מיליון ליש"ט. אם תתקבל ההצעה של קאהן, החוב יימחק והמיליארדר האמריקאי ממוצע פקיסטני ישלוט על זכויות הניהול של האצטדיון הלאומי של בריטניה.

אצטדיון וומבלי, צילום: Gettyimage אצטדיון וומבלי | צילום: Gettyimage אצטדיון וומבלי, צילום: Gettyimage

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות