אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טי-מובייל וספרינט קרובות לעסקת מיזוג בסך 26 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

דיווח: טי-מובייל וספרינט קרובות לעסקת מיזוג בסך 26 מיליארד דולר

לפי CNBC, יש אפשרות שהעסקה תוכרז כבר מחרתיים והצדדים הגיעו להסכמות חלקיות; מגעים בין החברות בעבר למיזוג התפוצצו

27.04.2018, 23:59 | שירות כלכליסט

לקראת עסקת ענק בשוק התקשורת בארה"ב: טי-מובייל קרובה למיזוג עם ספרינט, כך דיווח המתפרסם היום (ו') ב-CNBC על פי מקורבים לנושא. יש אפשרות שהעסקה בסך 26 מיליארד דולר תוכרז מחרתיים, ולפיה שוויה של ספרינט יעמוד על זה הנוכחי - 6.5 דולרים למניה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המקורות, העסקה טרם נחתמה והשיחות בין הצדדים עדיין מתנהלות. הצדדים הסכימו על יחס המניות, למרות שהסכום המדויק טרם נקבע. סופטבנק, המחזיקה בכ-85% מספרינט, תאפשר לדויטשה טלקום, שמחזיקה בכמעט 66% מטי-מובייל, לאחד את הכנסות שתי החברות, כך נמסר.

מאסיושי סון, צילום: בלומברג מאסיושי סון | צילום: בלומברג מאסיושי סון, צילום: בלומברג

העסקה, אם תסוכם, תתבצע לאחר מספר שנים של מו"מ בין החברות. השיחות התפוצצו לאחר שמנכ"ל סופטבנק, מאסיושי סון, החליט כי אינו מעוניין לאבד שליטה על החברה המשותפת. אולם כמה התפתחויות בחודשים האחרונים הביאו לשינוי דעתו, כולל העלות הכבדה של פריסת רשתות 5G על ידי ספרינט והשינויים הגדולים בשוק הסלולרי, שכוללים עתה ספקיות שידורים בכבלים.

בשבוע שעבר, חברות קומקאסט וצ'ארטר, שתיים מחברות הכבלים הגדולות ביותר בארה"ב, הכריזו על הסכם להארכת השותפות ביניהן - שתאפשר לשתי החברות לפתח מוצרים ושירותים.

אולם גם הכרזה על עסקה אינה בהכרח מבשרת על כך שהיא אכן תתבצע. מיזוג בין חברות הסלולר השלישית והרביעית בגודלן בארה"ב בשוק בו יש רק ארבע חברות (השתיים האחרון הן וריזון ו-AT&T), עלולה להיתקל בקשיים רגולטוריים. AT&T היתה מעונינת לרכוש את טי-מובייל לפני שבע שנים, והעסקה נחסמה על ידי הרשויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות