אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בימ"ש בניו יורק הקפיא עסקת זירוקס-פוג'יפילם: "המנכ"ל היה בניגוד עניינים" צילום: gizmodo

בימ"ש בניו יורק הקפיא עסקת זירוקס-פוג'יפילם: "המנכ"ל היה בניגוד עניינים"

משקיע פנה לבית המשפט בטענה כי מנכ"ל זירוקס ניהל מו"מ על מיזוג עם פוג'יפילם - שבעקבותיו הוא אמור להישאר בתפקידו; השופט חסם זמנית את העסקה; החברה: לא היה ניגוד עניינים

28.04.2018, 12:33 | שירות כלכליסט
תוכניתה של זירוקס (Xerox) למכור עצמה ליריבתה היפנית פוג'יפילם אחזקות נחסמה זמנית על ידי בית משפט בניו יורק, שקבע כי מנכ"ל ענקית צילום המסמכים, שעומד מאחורי העסקה, עשה זאת ככל הנראה כדי לשמור על משרתו.

המשקיע דרווין דיסון הגיש בבית המשפט תביעה לחסום את העסקה, והאשים את מנכ"ל זירוקס, ג'פרי ג'ייקובסון, שפעל ללא היתר לחתימת העסקה עם פוג'יפילם שהבטיחה לשמור על משרתו על חשבון הערך למשקיעים. זירוקס הכחישה את הטענות, וביקשה מהשופט לדחות את הבקשה.

השופט בארי אוסטרייגר כתב בהחלטתו הזמנית כי המיזם הנוכחי של זירוקס עם פוג'יפילם הופך כל עסקה אפשרית אחרת עם קונה שישלם למשקיעי זירוקס במזומן ל"קשה, אם כי לא בלתי אפשרית".

זירוקס, צילום: gizmodo זירוקס | צילום: gizmodo זירוקס, צילום: gizmodo

לפי השופט, העובדות "מראות בבירור כי ג'ייקובסון, שנאמר לו ב-10 בנובמבר שהדירקטוריון מחפש לו מחליף, היה במצב של ניגוד עניינים בזמן שנשא ונתן על רכישה אסטרטגית שתיצור ישות אחת בה הוא ישמש כמנכ"ל. יש ראיות ברורות לכך שהוא שיתף פעולה עם פוג'י כדי להפוך את עצמו למהותי עבור העסקה".

לפי תנאי העסקה, זירוקס – לה שווי שוק של 7.7 מיליארד דולר, תתמזג ראשית עם מיזם משותף שהחברה מפעילה עם פוג'יפילם באסיה; בעלי המניות הנוכחיים של זירוקס יקבלו דיווידנד מזומן של 9.8 דולרים למניה. בסופו של התהליך יהיו בידיה של פוג'יפילם 50.1% ממניות הישות המשולבת, אשר תתרחב עד שתקיף את כל פעילויותיה של זירוקס.

פסיקתו של אוסטרייגר מונעת את התקדמות העסקה עד אשר תינתן בעניין פסיקה סופית בתביעתו של דיסון.

זירוקס טענה כי לג'ייקובסון לא היה ניגוד עניינים, וכי החוק בניו יורק לא מתיר לדיסון ועורכי דינו "לנחש" מה עומד מאחורי השיקולים העסקיים של הדירקטוריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות