אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט משדרגת השבוע את ווינדוס 10; מה יתחדש בה? צילום: business insider

מיקרוסופט משדרגת השבוע את ווינדוס 10; מה יתחדש בה?

מערכת ההפעלה תקבל יכולת השתקת התראות כדי לצמצם הסחות דעת בעבודה, כלי חיפוש מסמכים מבוסס ציר זמן שיאפשר לעבוד על קבצים מהנקודה האחרונה בה פעלו ועוד. התכונות החדשות יהיו זמינות למשתמשים בהמשך השבוע

29.04.2018, 12:51 | יואב סטולר
מיקרוסופט תשיק בשבוע הבא עדכון תוכנה נרחב לווינדוס 10, שפרטיו נחשפו בסוף השבוע. במסגרת העדכון, שיהיה זמין לכלל המשתמשים בימים הקרובים, יוטמעו תכונות וכלים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החברה, החידושים יאפשרו למשתמשים לשפר את הפרודוקטיביות וייעול הזמן במחשב. אחד הבולטים שבהם הוא ה-Timeline שמצטרף לממשק של מערכת ההפעלה הפופולרית. מדובר בכלי שמסייע לאיתור מידע במחשב לפי המועד בו נפתח הקובץ הרלוונטי. בנוסף, יוכלו המשתמשים להמשיך לעבוד על הקובץ מהנקודה האחרונה בה הפסיקו.

כלי הטיימליין של ווינדוס 10, צילום: business insider כלי הטיימליין של ווינדוס 10 | צילום: business insider כלי הטיימליין של ווינדוס 10, צילום: business insider

חידוש נוסף הוא תכונה בשם Focus, שמכבה כל אפליקציה שיכולה להסיח את דעתו של המשתמש בזמן שהוא עובד על משהו חשוב. משתמשים יוכלו להגדיר התראות שיופיעו - למשל, מייל חשוב - בעוד היתר יושתקו. לאחר שינוטרל רכיב Focus, יוכל המשתמש לצפות בכל ההתראות שצצו בזמן שהיה עסוק. ניתן יהיה לתזמן מראש את התכונה; למשל, לקבוע שהתראות מיישומי מדיה חברתית לא יטרידו אתכם בשעות העבודה.

תכונת הפוקוס החדשה, צילום: business insider תכונת הפוקוס החדשה | צילום: business insider תכונת הפוקוס החדשה, צילום: business insider

כמו שמציעה גוגל ב-Docs, גם מיקרוסופט מעוניינת לשפר את יכולות ההכתבה שלה. החברה תשלב יכולת המרת דיבור לטקסט שתאפשר יצירת פתקים והודעות במהירות.

בדומה למתחרות בתחום הדפדפנים, גם מיקרוסופט נותנת לדפדפן האדג' שלה יכולת להשתיק חלון ספציפי. בנוסף, קיבל הדפדפן יכולת תצוגה משופרת, שמראה מסמכים ארוכים על כל שטח המסך, לבחירת המשתמש. הדפדפן יתחיל גם לשמור פרטים כאמצעי תשלום כדי לזרז תהליכי רכישות מקוונות ויאפשר הדפסה של עמודי אינטרנט במבנה שמציג רק את התוכן הטקסטואלי שלהם, ללא פרסומות או אלמנטים אחרים.

כלי נוסף שיתווסף הוא מנוע דקדוק חדש שיוטמע בדפדפן ה-Edge בכפתור ייעודי. מטרתו של כלי הדקדוק היא לסייע למשתמשים להבין טוב יותר את הכתוב בעמודים באמצעות ניתוח, פירוק המילים, הדגשה והבהרה של מילים נקודתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
36: מק וחלונות רצים על אותה חומרה... הכל אינטל.
קח מחשב חלונות טוב (לא איזה זבלה ב2000ש"ח, אלא באיזור 4-5), הוא יגיע עם מפרט יותר טוב, ביצועים יותר טובים ואמין לא פחות ממק בוק שעולה 6-7... לגבי מערכת ההפעלה: בחלנות אפשר להריץ תוכנות שרצו עוד על XP\98... מק OS יש בעיות תאימות לפעמים גם עם מוצרים מלפני שנה... כבר כמה חברים שלא יכולים לשדרג את מערכת ההפעלה - אלא אם יקנו גרסאות חדשות יותר של התוכנות שעליהם הם עובדים...(הוצאה נוספת של כמה אלפי שקלים)... קח חומרה של מק ותשווה אותה ל PC - ב PC זה יעלה כמעט חצי מחיר... אז על מה אני משלם כפול? כשאתה קונה מק - אתה מממן סתם חנויות מעוצבות בקניון...
שם כלשהו  |  14.08.18
36.
לפני שנה עברתי למק. יש לי בבית גם מחשב חלונות טוב, אבל תמיד אעדיף את המק.
קשה להניח את האצבע על משהו ספציפי, בעיקר כי חלונות 10 לא מערכת גרועה, אבל הכל פשוט זורם יותר הגיוני יותר. החומרה גם טובה מאוד, אבל מתומחרת כמחשב פרמיום, בלי אופציה עממית של ממש. בקיצור מי שיכול לשים יד על מכשיר כזה, אפילו בן מס׳ שנים סביר שיהנה, ואם לא, יש לאן לחזור.
תני לי יד  |  06.05.18
34.
לפני חצי שנה עברתי ללינוקס MINT
והבחור שכתב בתגובה 32 שלינוקס לא נוח...לא ברור על מה אתה מתבסס. כן, זה בנוי שונה ולשינויים צריך להתרגל, אבל לינוקס התקדמה כלכך הרבה והיא מערכת שלמה שמהווה אלטרנטיבה אמיתית לווינדוס. מערכת הפעלה שלא מרגלת אחריך ולא מכריחה אותך לעשות שום דבר. מומלץ לנסות.
ריק  |  04.05.18
33.
זוועה שאין כדוגמתה....
מייקרוסופט מחייבת אותך לעדכן את המחשב ומאז כל כמה דקות העכבר והמקלדת מתנתקים, והמחשב עצמו גם בקושי סוחב! הגעתי ל- 12 איתחולים ביום עבודה אחד של 8 שעות!!! כל מי שעוד לא עדכן שיעשה לעצמו טובה ולא יעדכן כי אחרי העדכון א"א להתחרט ולבטל ואפשר לזרוק את המחשב לפח, מנסיוני המר....
מתכנתת  |  02.05.18
לכל התגובות