אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תע"א חנכה סניף חדש בברלין: "מדינות אירופה החליטו להגדיל את תקציב הרכש הביטחוני" צילום: באדיבות התעשייה האווירית

תע"א חנכה סניף חדש בברלין: "מדינות אירופה החליטו להגדיל את תקציב הרכש הביטחוני"

לפני כשנה פעלה התעשייה האווירית באירופה בעזרת סניף בודד בפריז שנסגר, ועתה בכוונתה לפתוח בשנים הקרובות סניפים נוספים ביבשת

29.04.2018, 16:39 | אמיתי גזית

התעשייה האווירית חנכה בשבוע שעבר בברלין סניף חדש, ראשון מתוך שורה של סניפים שבכוונתה לפתוח בשנים הקרובות באירופה. עד לפני כשנה פעלה החברה בעזרת סניף בודד בפריז שנסגר. בתע"א מסבירים כי בחרו להעתיק את פעילותם לגרמניה לאור מרכזיותה של באירופה, ובזכות מערכת היחסים האסטרטגית והשותפות העמוקה בינה לבין ישראל.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר אלי אלפסי, סמנכ"ל שיווק בתעשייה האווירית, כי בעבר "התמקדנו בשווקים אחרים, ולכן אנחנו לא ממצים את הפוטנציאל של התע"א באירופה". אלפסי מסביר כי הם מזהים פוטנציאל לגידול במכירות משום "שמדינות אירופה כתוצאה משינויים גיאופוליטיים החליטו להגדיל את תקציב הרכש הביטחוני". בין היתר בשנה האחרונה נאט"ו החליטה להגדיל את שיעור ההשקעה של המדינות החברות בה בביטחון מ-1.2% מתוך התל"ג, ל-2%. "זו תוספת בסדר גודל של 37 מיליארד אירו בשנים הקרובות, זה יגדל ל-42 מיליארד יורו ובעוד עשור יגיע ל-75 מיליארד יורו".

חנוכת הסניף בברלין. מימין: ג חנוכת הסניף בברלין. מימין: ג'רמי יששכרוף שגריר ישראל בגרמניה, יוסי וייס מנכ"ל תע"א ואייל דנן, מנהל משלחת תע"א באירופה | צילום: באדיבות התעשייה האווירית חנוכת הסניף בברלין. מימין: ג

למדינות אירופה צרכים חדשים בתחום ההגנה וביטחון הפנים שנולדו בעקבות המאבק בטרור ובהגירה לא מבוקרת. סל הפתרונות שתע"א תוכל להציע בהקשר הזה יהיה מתחום הגנה אווירית, הגנה כנגד טילים, מטוסי משימה ומטוסים ללא טייס, מערכות מודיעין וסייבר, שיבוש רחפנים, רובוטיקה לתחום היבשה, הגנה על פלטפורמות, מערכות ימיות ועוד.

אלפסי מסביר כי נדבך חשוב בפעילותה של החברה באירופה יהיה שיתוף פעולה נרחב עם חברות אירופיות וזאת משום רבים מהמכרזים פתוחים רק לחברות אירופיות.

דוגמה לשיתוף פעולה כזה הוא פרויקט מסירת מערכות מלא מסוג הרון 1 (כי טייס בלתי מאוייש) לחיל האוויר הגרמני. הפרויקט נחתם ב-2009 והמערכת נפרשה מבצעית תוך 6 חודשים. מאז, בשיתוף עם חברת איירבוס, ממשיכה המערכת בפעילות אינטנסיבית עבור חייל האוויר הגרמני ברחבי העולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות