אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית האנרגיה הס מצטרפת לרציו פטרוליום ברישיון בדרום אמריקה צילום: אוראל כהן

ענקית האנרגיה הס מצטרפת לרציו פטרוליום ברישיון בדרום אמריקה

הס האמריקאית מוערכת בשווי של 17.8 מיליארד דולר והיא תחזיק ב-15% מהשותפות בבלוק Kaieteur, בעוד רציו תחזיק ב-25%; רציו פטרוליום נסוגה היום ב-0.4% במסחר בת"א, לשווי חברה של 116.9 מיליון שקל

29.04.2018, 17:12 | חזי שטרנליכט

שותפות חיפושי האנרגיה רציו פטרוליום מכניסה שותף נוסף ברישיון החיפושים שלה בגיאנה אשר בדרום אמריקה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה הבוקר (א') כי קיבלה בסוף השבוע את האישורים הנדרשים, להכנסתה של ענקית האנרגיה הס (Hess), מארה"ב, כשותפה ברישיון החיפושים של השותפות בגיאנה שבדרום אמריקה. החברה מוערכת בשווי של כ-17.8 מיליארד דולר והיא תחזיק בכ-15% מהשותפות בבלוק Kaieteur.

איתי רפאל מנכ"ל השותפות, צילום: אוראל כהן איתי רפאל מנכ"ל השותפות | צילום: אוראל כהן איתי רפאל מנכ"ל השותפות, צילום: אוראל כהן

ההחזקות לאחר ההקצאה הינן 35% דרך חברת בת של אקסון מובייל בשם Esso, רציו פטרוליום המחזיקה ב-25%, שותף מקומי המחזיק ב-25% וכעת גם הס שמחזיקה ביתרה. מניות רציו פטרוליום ירדו היום ב-0.4% במסחר לשווי משוער של כ-116.9 מיליון שקל בבורסה התל אביבית.

"בעבר קיבלנו את השטח באזור שלא היו בו תגליות", הסביר מנכ"ל השותפות, איתי רפאל בשיחה עם "כלכליסט". לדבריו, פרק זמן לא ארוך לאחר מכן גילתה ענקית האנרגיה אקסון מובייל בקידוח בשטח סמוך את אחת התגליות הכי גדולות שלה בעשור האחרון. אקסון הפכה לשותפה וכעת נכנסת גם הס לשותפות.

רפאל מתייחס בהומור לתפקידה של רציו פטרוליום, שאותה הוא מכנה "הזבוב הים תיכוני", בשותפות עם ענקיות האנרגיה. לדבריו בעקבות כניסתה הישמית של הס לרישיון רציו בגיאנה, מנכ"ל הס הודיע כי בחברה שלו מצפים להתחיל לעבוד ביחד עם השותפים בבלוק Kaieteur אליו הוא מתייחס כמאוד פרוספקטיבי. כמו כן מתייחס לגודל העצום של הבלוק המקביל לדבריו ליותר מ-580 רישיונות במפרץ מקסיקו.

הבלוק שבו נכנסת הס כשותפה (Kaieteur) כ-255 ק"מ מהחוף של גיאנה ומשתרע על שטח של כ-13,535 קמ"ר. הס מחזיקה גם כ-30% מהזכויות בבלוק Stabroek הסמוך לבלוק Kaieteur של אקסון מוביל (45%), המשמשת מפעילה בשני הבלוקים ושתוביל את תכניות הפיתוח והחיפושים האינטנסיביים בשטח האגן כולו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות