אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין רוצה לשלם במניות סלקום תמורת בזק צילום: אוראל כהן

אלשטיין רוצה לשלם במניות סלקום תמורת בזק

בעל השליטה באי.די.בי מנהל עם הבנקים הנושים של יורוקום - ומנסה לעקוף את התנגדות הממונה על הגבלים לכך שיחזיק בבזק לפני מכירת כל מניות סלקום שבידיו

30.04.2018, 07:05 | גולן חזני
אדוארדו אלשטיין בדרך לחטוף את עסקת בזק מנתי סיידוף. ל"כלכליסט" נודע כי בעל השליטה באי.די.בי מנהל עם הבנקים הנושים של יורוקום מגעים חשאיים ומציע להם הצעה מהפכנית: תשלום במניות סלקום תמורת רכישת יורוקום. בכך עוקף אלשטיין את המכשול המרכזי, שהוא התנגדות הממונה על הגבלים לכך שיחזיק בבזק לפני מכירת כל מניות סלקום שבידיו.

 

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההצעה, אלשטיין ישלם 750 מיליון שקל במניות סלקום תמורת כל נכסי יורוקום: אינטרנט זהב השולטת בבזק, חלל תקשורת, אנלייט ופרויקט מידטאון. עסקה כזאת עשויה לקרוץ לבנקים כי היא כוללת מכירת הנכסים כמקשה אחת, וגם פותרת את הבקשה לפירוק יורוקום שהגישו נושי החברה האחות יורוקום נדל"ן.

 

אי.די.בי מחזיקה ב־45% ממניות סלקום, ששוויין 1.2 מיליארד שקל. לפי ההצעה, אלשטיין יעביר לבנקים כ־28% ממניות סלקום, יירד מתחת לסף שמגדיר שליטה בחברה (25%), ויאבד את היתר השליטה בה. יתר המניות יופקדו בנאמנות עיוורת ויימכרו מחוץ לבורסה, או לגורם שינהל מו"מ מול הבנקים ואלשטיין. המחיר שמציע אלשטיין גבוה משמעותית מזה של סיידוף, כך שסיכויי הצלחת הצעתו נראים גבוהים יותר משהיו במו"מ הקודם לפני חודשיים. עם זאת, אלשטיין טרם העביר הצעה רשמית, אלא מקיים מגעים כדי לקבל תשובות חיוביות עקרוניות מהבנקים. 

אדוארדו אלשטיין , צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות