אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דור אלון וקיבוץ גליל ים יקימו פרויקט משרדים ענק בהרצליה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

דור אלון וקיבוץ גליל ים יקימו פרויקט משרדים ענק בהרצליה

חברת אלוני ים, המשותפת לשני הגופים, החלה במו"מ לעסקת קומבינציה עם חברת נדל"ן - כנראה מתוך קבוצת אלון - להקמת 190–150 אלף מ"ר של שטחי מסחר ומשרדים. הקרקע נמצאת בהרצליה פיתוח, בסמוך למקום שבו יקום בית מיקרוסופט החדש

30.04.2018, 08:15 | גולן חזני

דור אלון וקיבוץ גליל ים מקדמים פרויקט ענק באזור התעסוקה של הרצליה פיתוח. ל"כלכליסט" נודע כי דור אלון החלה במגעים לעסקת קומבינציה עם חברת נדל"ן, שבמסגרתה ייבנו 150–190 אלף מ"ר של משרדים ושטחי מסחר - כמחצית מעל פני הקרקע והיתר חניה תת־קרקעית.

קראו עוד בכלכליסט

הוגשה בקשה להיתר ל־40 אלף מ"ר נוספים

אלוני ים, החברה המשותפת לדור אלון שבשליטת מוטי בן־משה ולקיבוץ גליל ים, מנהלת מו"מ עם עיריית הרצליה לקבלת היתר בניה ל־40 אלף מ"ר נוספים בפרויקט. הבקשה מדברת על תוספת שטח בנוי למגורים, לדיור להשכרה או לדיור מוגן מול העירייה. דור אלון הבורסאית מחזיקה ב־74% מהזכויות בפרויקט ואילו גליל ים מחזיק ב־26%. בתחילת השנה רכשה דור אלון 24% מהשטח מגליל ים תמורת כ־20 מיליון שקל. לדור אלון יש פרויקטים דומים בעין שמר ובמשמר השרון בשותפות עם הקיבוצים.

מדובר בעסקה שנייה בתוך שבוע, שבה חברת קמעונאות חוברת לחברת נדל"ן בבניית פרויקט משרדים גדול. בשבוע שעבר הודיעה שופרסל כי חתמה על הסכם עם גב ים, גם היא מקבוצת אי.די.בי, על הסכם להקמת פרויקט משרדים באזור התעשייה של רעננה. השתיים דיווחו על עסקת קומבינציה, שבמסגרתה שופרסל תביא את הקרקע ותזכה לנתח מהרווחים העתידיים בפרויקט. זה יכלול כ־41 אלף מ"ר משרדים ושטחי מסחר בקומת הקרקע, וכ־1,000 מקומות חניה על פני כ־30 אלף מ"ר מתחת לקרקע.

מוטי בן משה , צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה , צילום: עמית שעל

על פי הערכות, גם אלוני ים תחבור באופן דומה בעסקת קומבינציה לאחת מחברות הנדל"ן בקבוצה של אלון — אלון רבוע נדל"ן או אפריקה נכסים, שאותה צפויה הקבוצה לרכוש בקרוב.

הקרקע שעליה יוקם הפרויקט נמצאת בסמוך לשטח שעליו בונה תדהר את המשרדים החדשים של מיקרוסופט בהרצליה פיתוח, ודור אלון כבר מנהלת מגעים עם חברות הייטק בינלאומיות גדולות לשכירת שטחי המשרדים.

הקרקע משוערכת ברבע מיליארד שקל

הקרקע נרכשה לפני כמה שנים מרשות מקרקעי ישראל תמורת כ־200 מיליון שקל ומשוערכת בספרי דור אלון בשווי של כ־250 מיליון שקל. עלות הבנייה מוערכת ב־450–700 מיליון שקל — זאת בתנאי שיתקבל ההיתר לבנייה הנוספת. התזרים הצפוי מהפרויקט הוא כ־100 מיליון שקל לשנה.

דור אלון היא חברת תחנות דלק וחנויות נוחות, שמכוונת לפיתוח דומה לזה שעליו הודיעה באחרונה חברת פז. זו מתכננת להתפתחות משמעותית בתחום הנדל"ן תוך בניית פרויקטים בהיקף של 1.5 מיליארד שקל בשטחי הקרקע שמסביב לתחנות שלה.

דור אלון נסחרת לפי שווי של 720 מיליון שקל, כשאחזקותיה של בעלת השליטה אלון רבוע כחול (70%) הן בשווי של חצי מיליארד שקל. החברה עוסקת בפיתוח, הקמה ותפעול תחנות דלק ובשיווק מוצרי דלק, ובנוסף היא שולטת ברשת השיווק AM:PM. עסקיה מחולקים לארבעה מגזרים: מגזר מתחמי התדלוק והמסחר - פעילות הכוללת 211 תחנות דלק ו־140 חנויות נוחות של המותגים דור אלון, אלונית וסופר אלונית; מגזר השיווק הישיר - שיווק מוצרי דלק, גז וקיטור; שיווק דלק סילוני לחברות תעופה אזרחיות ; ומגזר אחרים - בעיקר רשת AM:PM, לצד חנויות נוחות עצמאיות שאינן חלק ממתחמי תדלוק תחת המותגים אלונית בקיבוץ ואלונית במושב. החברה סיימה את 2017 ברווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 103.5 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מחזקים את החזקים
הכל טוב ודי יפה, קבוצת אלון וגליל ים משתפים פעולה, אבל שוב מחזקים את החזקים! אני אסביר הרצליה ברובה בעיקר פיתוח, הרצליה ב' ודומיו הם אוכלוסיה חזקה ועמידה שלא צריכה עוד חיזוק של שטחי מסחר לעומת זאת באזורים פחות חזקים ששם צריך להשקיע באזורי מסחר כדי להרים את המקום כמו לדוגמה שכונת המוסיקה שמוקמת ברמלה ע"י פרי נדל"ן היה יותר הגיוני להשקיע שם בשטחי מסחר ותעשייה טכנולגית כדי לקדם עוד יותר את העיר.
יוסי  |  30.04.18