אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וקטור קפיטל רכשה 25% ממניות קבוצת קלע הישראלית לפי שווי של 200 מיליון דולר

וקטור קפיטל רכשה 25% ממניות קבוצת קלע הישראלית לפי שווי של 200 מיליון דולר

החברה הוקמה על ידי יוצאי 8200 ומעסיקה 80 עובדים בוגרי היחידה ויחידות נוספות בחיל המודיעין. החברה פיתחה מערכת הממפה בעזרת אלגוריתם אוטומטי את כלל איומי הסייבר הנשקפים לארגונים, חברות וגופים פיננסיים מהדארקנט

29.04.2018, 20:44 | הגר רבט

קרן הפרייבט אקוויטי האמריקאית וקטור קפיטל רכשה 25% ממניות קבוצת קלע הישראלית, לפי שווי של 200 מיליון דולר, כך נמסר היום (א') מקבוצת קלע.

קלע הוקמה בשנת 2009 ופועלת ללא כל השקעה של הון חיצוני. החברה מציעה לשורה של לקוחות גדולים כמו בנקים וחברות פורצ'ן 500 הגנת סייבר באמצעות סריקה ומעקב מלווה בדארקנט (הרשת האפלה). דארקנט הינה רשת אינטרנט אנונימית לכאורה, המהווה מקום מפגש לקבוצות מחתרתיות, כמו גם עבריינים והאקרים. האחרונים עושים בה שימוש נפוץ להדלפה וסחר במידע, מבלי לחשוף את הצדדים הסוחרים. הדבר מאפשר לאסוף מידע ולהחליף מידע ארגוני קריטי, כגון שמות משתמש, סיסמאות, מידע על מוצרים, ארגונים ואנשים.

עובדי קבוצת קלע עובדי קבוצת קלע עובדי קבוצת קלע

קבוצת קלע פיתחה בין היתר את מערכת ה-RaDark הממפה, בעזרת אלגוריתם אוטומטי, את כלל איומי הסייבר הנשקפים לארגונים, חברות וגופים פיננסיים מהרשת האפלה וממקורות ייחודיים ב-Open Web. כך היא מאפשרת לחברות להתגונן מההתקפה עוד בטרם זו התרחשה.

מהחברה נמסר כי קלע, המעסיקה היום כ-80 עובדים במשרדיה בתל אביב הינה חברה רווחית משנת פעילותה הראשונה, ולפיכך לא גייסה הון חיצוני כלשהו. בעלי המניות של החברה ועובדיה הם יוצאי 8200 ויחידות נוספות בחיל המודיעין. מנהלי החברה מסרו כי הם מתכננים להותיר את החברה בישראל כחלק מחזונם ליצירת כלכלה ישראלית מנצחת. "גם כשנגיע לחברה בשווי של מיליארד דולר. אנחנו רואים את המשך הפעילות בישראל היום ובעתיד כערך מרכזי של החברה". כיום צומחת החברה בקצב של יותר מ-100% בשנה.

קלע מגייסת היום מתכנתים, אנליסטים ואנשי סייבר בעלי רקע מודיעיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות