אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מר ישראל" לשעבר ואדם נוסף נעצרו בחשד לניהול רשת לייצור והברחת סטרואידים צילום: שאטרסטוק

"מר ישראל" לשעבר ואדם נוסף נעצרו בחשד לניהול רשת לייצור והברחת סטרואידים

רשות המסים והמשטרה עצרו הלילה את שני החשודים בעקבות חקירה שנערכה על בסיס מידע שהגיע מהרשות האמריקאית לאכיפת סמים. החשוד המרכזי הוא אלעד פרמן שהוכתר בעבר כ"מר ישראל"

30.04.2018, 13:01 | תומר גנון

רשות המסים והמשטרה עצרו הלילה שני חשודים בחשד שניהלו רשת בינלאומית של ייצור, הפצה והברחת סטרואידים אנאבוליים (הורמונים המעודדים פיתוח שרירים ועצמות) וכן תרופות מזויפות לרחבי העולם. שופט בית משפט השלום בראשל"צ, אייל כהן, האריך היום את מעצרם בשמונה ימים, לאחר שצוות החקירה ביקש להאריך את המעצר בעשרה ימים.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה נפתחה בין היתר בעקבות מידע שהגיע לרשויות בישראל מה-DEA – הרשות האמריקאית לאכיפת חוקי הסמים. בנוסף לשני העצורים, נחקרים משעות הבוקר במשרדי יחידת יהלום של רשות המסים חשודים נוספים. מעצרים נוספים צפויים בהמשך.

החשוד המרכזי בפרשה הוא, אלעד פרמן, המתמחה בפיתוח גוף והוכתר בעבר כ"מר ישראל". על פי בקשת המעצר, פרמן עומד בראש הפעילות הלא חוקית לשיווק סטרואידים אנאבוליים באמצעות אתר אינטרנט, כאשר קהל היעד הינו לקוחות מחו"ל ובעיקר מארצות הברית. עצור נוסף בפרשה, ליאור הרוש שפירא, חשוד גם הוא ששימש כאחד מראשי הרשת.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

ממצאי החקירה מצביעים על פעילות עסקית ענפה בלתי חוקית שנוהלה ידי החשודים אשר אינה מדווחת לרשויות המס. כן עולה חשד לעבירות חמורות על פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ, פקודת המכס, חוק איסור הלבנת הון וחוק העונשין - סיכון חיי אדם.

לצורך פעילותם הפלילית, כך החשד, השתמשו חברי הרשת בשמות בדויים ו/או אנשי קש. על פי החשד פרמן, המיוצג על ידי עו"ד רונן רוזנבלום, ושפירא, המיוצג על ידי עו"ד קובי בן שעיה, שיווקו את הסטרואידים תחת המותג SCIROXX, כאשר המוצרים מוברחים מהארץ בהצהרה כוזבת במסווה של מוצרי קוסמטיקה באמצעות דואר EMS (שירות דואר בינלאומי מהיר) ותחת שמות בדויים. הכסף מהמכירות בחו"ל הגיע ארצה על שמות אנשי קש, זאת באמצעות דואר שליחים, ווסטרן יוניון ומאני גראם. כמו כן, הוברחו ארצה, על שמות אנשי קש, חומרי גלם לצורך ייצור הסטרואידים תוך הצהרה כוזבת על תוכן החבילות.

עו"ד רונן רוזנבלום, צילום: חזי בירן עו"ד רונן רוזנבלום | צילום: חזי בירן עו"ד רונן רוזנבלום, צילום: חזי בירן

במהלך החיפושים במפעל הייצור של פרמן נתפסו חומרים אסורים ועשרות אלפי כדורים הנחזים לסטרואידים אנאבוליים. בביתו של פרמן נתפסו רכבי יוקרה המוערכים במאות אלפי שקלים כל אחד וכן ציוד רב הקושר אותו לחשדות.

את החקירה הסמויה שנמשכה כשנה מנהלת כאמור יחידת יהלום בשיתוף פעולה עם מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים, ימ"ר ירושלים, הרשות לאיסור הלבנת הון, יחידת מודיעין ברשות המסים ומדור תיאום מבצע חו"ל במשטרת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות