אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת מדעי החיים SteadyMed נרכשת ב-216 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

אקזיט

חברת מדעי החיים SteadyMed נרכשת ב-216 מיליון דולר

הרוכשת, United Therapeutics, תשלם 4.46 דולר למניה במזומן ועוד 2.63 דולר למניה בהתאם ליעדי הפצת תרופת הדגל של סטדימד. החברה הישראלית מפתחת תרופות לטיפול ב-PAH, תסמונת נדירה וקטלנית

30.04.2018, 17:08 | אמרל ונקרט

חברת מדעי החיים הישראלית סטדימד (SteadyMed) נרכשת בידי חברת United Therapeutics ב-216 מיליון דולר - כך הודיעו היום (ב') שתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

הראשונה הסכימה לשלם 4.46 דולר למניה במזומן, קרי 75 מיליון דולר בסה"כ, וכן 2.63 דולר נוספים פר מניה במזומן לאחר העמידה ביעד שקשור להפצתה בשוק של תרופת הדגל של סטדימד, Trevyent.

 , צילום: Pexels/Pixabay צילום: Pexels/Pixabay  , צילום: Pexels/Pixabay

דירקטוריון סטדימד אישר את הסכם המיזוג, שכפוף כעת לאישורם של בעלי מניות סטדימד ולתפוגתה של תקופת הצינון המתחייבת ע"י החוק האמריקאי נגד קרטלים. העסקה צפויה להיות מושלמת ברבעון השלישי של השנה.

סטדימד הנסחרת בנאסד"ק מפתחת ומשווקת תרופות לטיפול במחלות נדירות ובעלות ערך גבוה. תרופת הדגל של סטדימד היא טרוויינט, שעוד נמצאת בשלבי פיתוח ומיועדת לטיפול תת-עורי ביתר לחץ דם עורקי ריאתי (PAH) – שהיא תסמונת נדירה וקטלנית. סטדימד שנוסדה בישראל ב-2005, מחזיקה במשרדים בסן-רמון, קליפורניה, וברחובות, ישראל.

יונייטד טרפואטיקס נסחרת גם היא בנאסד"ק ומשווקת טיפולים ל-PAH ומחלות נדירות אחרות. מטה החברה שנוסדה ב-1996 נמצא ב-Silver Spring, מרילנד, והיא מפעילה מתקנים נוספים בצפון קרוליינה, פלורידה, ניו המפשייר, וקוויבק.

ב-2017 זכתה סטדימד בקרב פטנטים נגד יונייטד טרפואטיקס על פטנט שקשור ל-treprostinil, מוצר נגזרת של prostacyclin שהוא המרכיב הפעיל בתרופה Remodulin של יונייטד וב-Trevyent של סטדימד. במרץ אותה שנה, ועדת הפטנטים האמריקאית הכריעה לטובת סטדימד, החלטה שאושררה בנובמבר ע"י בית המשפט הפדרלי לערעורים של ארה"ב.

יאיר גבע, שותף במשרד עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן, ייצג את סטדימד בעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות