אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות דורשת מהתעשייה האווירית הבהרות על הבחירות לוועד צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רשות החברות דורשת מהתעשייה האווירית הבהרות על הבחירות לוועד

מחר יתקיימו הבחירות בחברה. רכז התעשיות ביטחוניות ברשות שלח מכתב בנושא למנכ"ל וליו"ר תע"א, על רקע טענת אחד המתמודדים כי ההליך מפלה ומנוהל באופן שמיטיב עם יאיר כץ, בנו של שר הרווחה

01.05.2018, 08:27 | אמיתי גזית

רשות החברות דורשת מהנהלת התעשייה האווירית הסברים בהולים על הבחירות לתפקיד יו"ר ועד עובדי החברה, שאמורות להתקיים מחר (ד').

השבוע, רכז התעשיות ביטחוניות ברשות יאיר בקמן שלח מכתב בנושא למנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס וליו"ר הראל לוקר. במכתב, שהגיע לידי "כלכליסט", השניים מתבקשים לפרט אם קיימת לחברה מחויבות כספית כתוצאה מהבחירות. בנוסף, בקמן תובע לדעת אם החברה פרסמה נהלים שמסדירים את אסיפות הבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי בקמן, הוא פנה לחברה משום שבארגון העובדים החליטו לקיים בחירות נפרדות לתפקיד יו"ר הוועד, בעוד התקנון קובע כי יש לקיים בחירות במקביל לתפקיד היו"ר ול־64 חברי מועצת העובדים. "נבקש לוודא כי לא יושתו על החברה עלויות עודפות כתוצאה מקביעת שני מועדי בחירות", כתב בקמן.

יאיר כץ. טענות להטיית הבחירות, צילום: אוראל כהן יאיר כץ. טענות להטיית הבחירות | צילום: אוראל כהן יאיר כץ. טענות להטיית הבחירות, צילום: אוראל כהן

מי שקיבל את ההחלטה על מערכת הבחירות הוא יו"ר הוועד היוצא אהוד נוף, שהגיע לגיל פרישה וסיים אתמול את תפקידו. לטענת נוף, הקדמת הבחירות התקבלה רק בגלל פרישתו.

אלא שמכתבו של בקמן נשלח על רקע טענתו של מוטי פרץ, אחד המתמודדים על תפקיד היו"ר, כי הליך הבחירות מפלה ומנוהל באופן שמיטיב עם יאיר כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ, שהיה יו"ר הוועד בשנים 1993‑2016.

בתוך כך, מבקר המדינה שלח אתמול לתגובות טיוטה של דו"ח ביקורת על ההתנהלות הכספית של ועד העובדים בשנים 2016‑2013. טיוטה נשלחת למבוקרים לאחר שהיא שלמה, כדי לאפשר להם להגיב לפני הפרסום.

מהנהלת התעשייה האווירית נמסר בתגובה: "ההחלטות על הפרדת הבחירות התקבלו על ידי ההסתדרות וארגון העובדים בלבד. החברה מנועה מלהתערב בעניינים אלה. ההנהלה הוציאה הנחיות מפורטות לעובדים ועוקבת מקרוב אחרי התהליך, כדי לוודא שלא ייעשה שימוש במשאבי החברה ורכושה ושהפגיעה בזמן העבודה תהיה מינימלית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות