אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ דוחה את הטלת המכסים על אלומיניום ופלדה לתחילת יוני צילום: גטי אימג'ס

טראמפ דוחה את הטלת המכסים על אלומיניום ופלדה לתחילת יוני

נשיא ארה"ב מתכוון להגיע להסכם בנושא עם האיחוד האירופי, מקסיקו וקנדה תוך 30 יום. הממשל האמריקאי הגיע להסכמים עקרוניים עם ארגנטינה, אוסטרליה וברזיל

01.05.2018, 10:34 | שירות כלכליסט
הנשיא טראפ דחה את הטלת המכסים על האיחוד האירופי, מקסיקו וקנדה עד לראשון ביוני, עד אז בכוונתו להגיע איתן להסכם. על פי ההודעה שפרסם, הגיע הממשל האמריקאי להסכמים עקרוניים עם ארגנטינה, אוסטרליה וברזיל. הפרטים "ייסגרו בקרוב", הוסיפה ההודעה. ארה"ב תאריך את הפטור ממכס גם לאיחוד האירופי, קנדה ומקסיקו ל-30 יום נוספים כדי לאפשר לשיחות להתנהל.

"בכל המשאים ומתנים האלה, הממשל ממוקד במכסות שיגבילו את היבוא ויגנו על הביטחון הלאומי," אמר הבית הלבן. "הסכמים אלה יתמכו באסטרטגיה של ממשל טראמפ להגיע להסכמים הוגנים עם בעלות בריתו, כדי להגן על הביטחון הלאומי שלנו ולהתמודד עם אתגרים גלובליים שניצבים בפני תעשיות האלומיניום והפלדה".

החלטת הנשיא לדחות את החלת המכסים נותנת מרחב נשימה, אך גם אולטימטום חדש לבנות הברית, שמיהרו לנסות ולהבטיח פטור קבוע לעצמן ממכסי המתכות. ניתן לראות את הדחייה כמחווה של רצון טוב כלפי קנדה ומקסיקו, שנמצאות במשא ומתן עם ארה"ב לניסוח מחדש של הסכם הסחר הצפון אמריקאי.

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

טראמפ נפנף באפשרות של פטור קבוע כתמריץ להגעה להסכם סחר זמני, אם כי השיחות ממשיכות ללא הסכם באופק הנראה לעין. קנדה היא יצואנית הפלדה הגדולה ביותר לארה"ב.

דחיית הטלת המכסים מאריכה גם את הסטטוס קוו מול האיחוד האירופי, שהוא מנוע הסחר הגדול בעולם. פקידים אירופיים אמרו שהמכסים האמריקאים מפרים את חוקי הסחר הבין לאומיים, והם איימו להגיב במכסים משלהם על מוצרים אמריקאים איקוניים כמו אופנועי הארלי דייווידסון ובורבון.

ממשלת בריטניה כינתה את דחיית החלת המכסים "חיובית", אך הוסיפה: "אנו נותרים מודאגים מהשפעת המכסים האלה על הסחר הגלובלי. נמשיך לעבוד עם האיחוד האירופי על פיתרון רב-צדדי לבעיה הגלובלית של ייצור יתר, וכן על מזעור ההשפעה על השווקים המקומיים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות